Yeni bir iOS güncellemesi yayınlandığı zaman, biz de sizin gibi önce sürüm notlarını inceliyoruz. Sürüm notları için incelemelerde Apple ne vermek istiyorsa onu öğreniyoruz. Bir aşama daha var ki en fazla işe yarayan kısım burası. Yeni sürümleri kullandığımız zaman, gelen özellikleri bir bir öğrenebiliyoruz. iOS 13.6 sağlık semptomları özelliği de sürüm notlarından sonra öğrendiğimiz ve deneyimlediğimiz bir özellik oldu.

Yerleşik olarak gelen sağlık uygulamasına eklenen yeni özellik, ilk etapta koronavirüs için eklenmiş olan bir özellik olarak görüldü. Biraz daha incelendiği zaman, detaylandırıldığı zaman ana hedefin koronavirüs olmadığı anlaşılıyor.

Bakın: iOS 13.6 Beta 2 İki Önemli Değişiklik Getiriyor

iOS 13.6 Sağlık Semptomları Sistemi

Yeni sağlık özelliği, kişilerin teşhislerde daha hızlı sonuçlar almasını sağlayacak. Yeni alanla beraber hastalandığınız zaman, yaşadığınız semptomları kısa kısa belirtiler alanına ekleyebiliyorsunuz.

Sağlık sorunu yaşadığınız zaman, yeni bölüme yaşadığınız sağlık sorununun belirtilerini gireceksiniz. Bu alana girdiğiniz belirtiler, hastalık durumunda sağlık çalışanlarına veri olarak verilebiliyor.

Teşhiş konulması ve hastalığın tedavi edilmesindeki izlenecek yolun biraz daha hızlandırılması anlamına geliyor.

iOS 13.6 Sağlık Semptomları

Belirtileri eklemek için “Veri Ekleme” yolunu kullanmak yeterli olacak. En basit semptomlardan, daha ciddi olan semptomlar da listeler arasında bulunuyor. Mesela basit bir öksürük belirti olarak görülebilir. Bayılma, kusma gibi daha ciddi belirtiler de ortaya çıkabilir.

iOS 13.6 sağlık semptomları sisteminin, iOS 13.6 ile kullanıma girmesi kesin ama iOS 14 ile daha iyi bir hale getirilebilir. Kullanılan ülkelerin sayısı da artabilir belirtiler için daha geniş menülere de yer verilebilir.

İLGİLİ HABER:  OS X 10.10.3 Yosemite için 5. Beta Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?