iOS 13.6 Beta 2 İki Önemli Değişiklik Getiriyor

0
288
iOS 13.6 Beta 2

iOS 13 güncellemeleri için son demler. iOS 14 işletim sistemi neredeyse hazır ve bundan 12 gün sonra tanıtılacak. iPhone için iOS 14 ve iPad için iPadOS 14 tanıtılacak. Biz bu sürümleri bekliyoruz ama iOS 13 son bulmak bilmiyor. iOS 13.6 Beta 2 sürümüne geçiş yapıldı.

iOS 13.6 ilk betanın yayınlanmasının birkaç saat sonrasında bir beta daha yayınlandı. Bu sefer gelen betanın ile değişimler netleşti. iOS 14 öncesinde gelen büyük güncellemenin, yani değişimin yapıldığı son güncellemenin bu güncelleme olacağı söyleniyor. Belki de iOS 13’e yenilik anlamında elveda diyeceğiz.

iOS 13.6 Beta 2 ile Yapılan Değişiklikler

Güncellemenin ilk beta sürümünde ortaya çıkan değişiklik otomatik güncelleme sisteminin kapatılması olmuştu. Bu sistem doğrudan kullanıcı kontrolüne bırakılmış durumda.

İsterseniz otomatik güncellemelerin kapatılmasını sağlayacaksınız. İki farklı seçenek olacak. Bunlardan ilki güncellemelerin otomatik olarak indirilmesi özelliğinin kapatılması. Artık iOS güncellemelerinin doğrudan indirilmesini kapatabileceksiniz.

iOS 13.6 Beta 2

Farklı bir seçenek daha var. İsterseniz otomatik güncellemelerin indirilmesini isteyebilir, fakat yüklenmesini durdurabilirsiniz. Bu iki kontrolü de kullanıcıların kendi istekleri doğrultusunda düzenlemesi güncellemelerin bir düzen içerisinde olmasını sağlayacak.

iOS 13.6 Beta 2

Her zaman için güncellemelerin anında, otomatik olarak yapılması daha iyi bir seçenektir. Otomatik güncelleme yapılması güvenlik açıklarının daha hızlı kapatılmasını sağlayacak. Yine de bunun kullanıcıların kontrolüne bırakılması ve kullanıcı isteklerine göre şekillenmesi de güzel bir artı olabilir.

iOS 13.6 Beta 2 ikinci yeniliği ise Apple News’e getirilecek olan ses desteği olacak. Apple News Audio sistemi ile Apple News için trafiğin artması sağlanacak. Bu iki özellik yeni betanın en can alıcı kısımları.

Güvenlik için bir adım atıldı mı ya da pil konusunda yaşanan sorunlar için bir iyileştirme  geldi mi testlere göz atacağız ve sizinle bu verileri de paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  En Çok Kullanılan iPhone Hangisi? - 2020

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?