iOS 13.5 Uygulama Hatası Sorunu Çözüldü

0
286

iOS 13.5 uygulama hatası, iOS güncellemesinin önüne geçti. Hatadan ve hatanın sonuçlarından bahseden bir yazı paylaştık. Bu yazımızı okumayanlar için mini bir özet geçeyim. Uygulama hatası nedeniyle iOS cihazlarda uygulamalara girmek istediğinizde uyarılar alıyorsunuz ve giriş gerçekleştiremiyordunuz.

Hatanın güncelleme kaynaklı olduğu ve güncelleme yapan birçok kullanıcıda ortaya çıktığı tespit edilmişti. Sorun YouTube gibi popüler uygulamalarda da baş gösterdi. Düzenleme kaçınılmaz oldu.

Bu hatanın ardından uygulamaların sürekli güncellendiğini gösteren bir sorun daha olduğu iddia edilmişti. Fakat bu sorun, aslında uygulama hatasının düzeltmesi.

Bakın: iOS 13.5 Uygulama Hatasına Neden Oluyor

iOS 13.5 Uygulama Hatası Tamamen Giderildi

Önce hatayı düzelten sonrasında bir açıklama yapmayı tercih eden Apple, uygulamalara yeniden güncellemeler sunarak sorunu çözdüklerini belirtti. Uygulamalara ardı ardına güncelleme geldiğinin gösterildiği ve hata zannedilen süreçte bu süreç oldu.

Telefonlarınızda sürekli uygulama güncellemeleri görmüş ve bunu hata sanmışsanız yalnız değilsiniz. 🙂 iOS 13.5 güncellemesini yapan her iPhone kullanıcısı birkaç gündür sürekli güncelleme bildirimi alıyor. Uygulamalardan gelen bu bildirimlere alışmıştık ki bunun bir düzenleme için yapıldığını gördük.

iOS 13.5

Neyse ki sorun çözüldü. WhatsApp, Google, Safari, YouTube gibi uygulamalara girerken sorun mesajı gelmiyor. Tekrar tekrar AppStore’a girmeniz ya da uygulamaları yeniden yüklemenize gerek yok.

Güncellemeye rağmen sorun yaşanıyorsa, telefonu tekrar başlatıp denemeye devam edin. Uygulama hatası devam ediyorsa, sisteminizi kontrol edin. Güncelleme gelmiş olabilir. Şunu biliyoruz ki sorun giderilmiş durumda.

İLGİLİ HABER:  iPhone 5s için Batarya Sağlığı Özelliği Gelecek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?