iOS 13.5 pil performansı, Apple forumlarında ve bazı sosyal medya kanallarında iPhone kullanıcılarının tartışmalarına neden oluyor. Bir kesim ( bence büyük bir kesim. 🙂 ) yeni sürümün pil performansını arttırmak konusunda herhangi bir değişiklik göstermediğini dile getiriyor.

Diğer taraftan pil performansının arttığını belirten kullanıcılar da var. Baktık ki konu uzayıp gidiyor biz de iOS 13.5 pil performans testlerini bir araya getirdik. iAppleBytes YouTube kanalı tarafından yapılan testleri inceleme fırsatımız oldu. Bizim de pil süreleri için bir yorumumuz var. Testlerden yola çıkalım.

Bakın: iOS 13.5 Uygulama Hatasına Neden Oluyor

iOS 13.5 Pil Performansı Ne Kadar Değişti?

Yapılan testlerde 7 farklı telefon kullanılıyor. 1.nesil iPhone SE testin ilk konuğu. iPhone 6s, iPhone 7, iPhone XR, iPhone SE 2020, iPhone 11 ve iPhone 8 ise testleri yapılan diğer akıllı telefonlar.

iOS 13.5 Pil

Tüm modellerde test aynı anda başlatılıyor. Zaten başka türlü nasıl olacak değil mi. 🙂 Uzun süren batarya testinde iOS 13.5 yüklü cihazlardan ilk pil uyarısı veren telefon 1.nesil iPhone SE oluyor. Pil kapasiteleri düşünüldüğünde imkansız bir durum değil. Olması gereken zaten bu. Aradan geçen hatırı sayılır bir süre sonra iPhone 8 pil uyarısı veriyor.

iPhone 8 akıllı telefonunu iPhone 7 takip ediyor. Bu üçlünün arkasından gelen ve pil uyarısı veren iPhone 6s. Tam bu sırada 1.nesil iPhone SE pili son buluyor ve telefon kapanıyor. İkinci olarak kapanan telefon iPhone 6s oluyor.

Bunu iPhone 8 telefonu takip ediyor ve aradan geçen birkaç dakika sonra iPhone SE 2020 ilk pil uyarısını veriyor. iPhone 7’nin de kapanmasından sonra kapanan telefon iPhone SE 2020.

iOS 13.5 sürümünde iPhone XR ve iPhone 11’in pil dayanma süresi ise gerçekten dikkat çekici. Diğer modeller kapansa dahil bu modellerin uyarı vermesi bile çok daha uzun sürmekte.

İki telefondan önce kapanan iPhone XR ve son kalan telefon iPhone 11. Süreleri özet geçelim. Hikaye gibi anlatmış olduk böylece kısa bir özet vermiş oluruz.

iOS 13.5 Pil Dayanma Süreleri

  • iPhone SE 1. nesil – 2 saat 57 dakika
  • iPhone 6s – 3 saat 8 dakika
  • iPhone 8 – 3 saat 23 dakika
  • iPhone 7 – 3 saat 34 dakika
  • iPhone SE 2020 – 4 saat 12 dakika
  • iPhone XR – 6 saat 2 dakika
  • iPhone 11 – 6 saat 34 dakika

Bunlar güncelleme sonrasında elde edilen pil dayanma süresi değerleri. Performans testi skorlarını karşılaştırmanız için alta puanların olduğu görseli ekliyorum. Tabloda puanları görerek kararı siz verebilirsiniz. Tabloya göre iOS 13.5 pil performansı çok kötü değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?