iOS 13.5 Golden Master versiyonun geliştiriciler için yayınlandığını duyurmuştuk. Birkaç gün sonrasında iOS 13.5 herkes için yayınlandı. Sadece 4 beta sürümü geldi ve artık tüm kullanıcılar yeni sürüme erişebilecek.

iOS 13.5 Final Güncellemesi Yayınlandı

Desteklenen iPhone modelleri için iOS 13.5 final güncellemesi, desteklenen iPad cihazlar için de iPadOS 13.5 güncellemesi yayına açıldı.

Güncelleme ile gelecek özellikleri zaten öğrenmiştik. GM sürümünün yayınlanmasından sonra yenilikler hakkında bilgi vermiştik ama bir kez daha üzerinden geçmek istiyorum.

Koronavirüs etkisi nedeniyle bu sürümde sağlık konusunda özelleştirmeler yapıldı. Değişen hayatımıza ayak uyduran bir işletim sistemi geldi. Mesela maske takan kullanıcılar artık telefonlar tarafından da tanınacak.

iOS 13.5

iPhone Face ID maske taktığınızı anladığı zaman, yüz kilidi devre dışına çıkarılacak ve direkt şifre ekranı açılacak.

Sağlık konusunda başka ne var? Sağlık konusunda ikinci adım koronavirüs tespit özelliği. Koronavirüs olan kişilerle temas ettiğinizi anlamanızı sağlayacak özellik, ülkemizde kullanılamayacak ama bir süre sonra ülkemiz için de açılmasını bekliyoruz.

Bakın: iOS 13.5 GM Sürüm Yayınlandı – Finale Hazırız

Hatalar düzelmiyor mu? Hatalar da düzeliyor. Yeni güncelleme FaceTime görüşmesinde konuşan kişilerin kare şeklinde büyümesini engelleyecek. Kontrol size bırakılacak. Ayarlardan özelliği kapatabilirsiniz.

355 MB boyuta sahip olan güncellemenin performansı nasıl etkileyeceği ve pil süresi konusunda nasıl sonuçlar ortaya koyacağını ilerleyen günlerde daha detaylı olarak inceleyeceğiz. Sizi güncelleme ile bırakalım. Herkes için yeni sürüm yayında.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?