iOS 13.5 güncellemesini yakından takip ediyoruz. Güncellemenin son beta sürümünü ele almış ve değişiklikleri inceledik. Son beta sürümü artık hazır bir güncelleme olduğunu işaret etmekteydi. Yeni bir beta beklemiyor direkt güncellemeyi bekler olduk. Beklenti sonuç verdi iOS 13.5 GM sürüm yayına açıldı.

GM, Golden Master isimlendirmesine sahip ve geliştiriciler için yayınlanıyor. Güncellemenin son hali, geliştiriciler için karar versiyon açıklamaları da mantıklı.

iOS 13.5 GM ile Neler Geldi, Neler Gitti?

Beta 4 içerisinde tespit ettiğimiz değişikliklerin dışında bir değişikli var mı? Yok. Beta biraz daha iyileştirilmiş ve hata varsa düzeltilmiş.

Ardından iOS 13.5 GM yayına açılmış. Biliyorum merak ediyorsunuz. Son beta ile aynı olsa da GM serisi sonrasında nelerin değiştiğini duymak istiyorsunuz.

iOS 13.5 GM

Üstümüze düşeni yapalım ve yeni özellikleri ardı ardına sıralayalım.

Face ID Düzenlemesi: Maske takıyoruz. Sürekli maske ile geziyoruz. Face ID maskeyi nereden bilecek. Tabii ki yüzümüzü tanımıyor. İOS 13.5 bunun için düzenleme getiriyor. Face ID yüzünüzü okumak istediği zaman maske ile karşılaşırsa, yüz tanıma atlanıyor ve direkt olarak şifre isteniyor.

Koronavirüs Tespiti: Google ile ortak geliştirme sonucunda koronavirüs tespit özelliği kullanımda. Bu özelliği yeniden anlatmayacağım. Tekrara düşmek istemiyorum. Link eklemem daha iyi olacak.

Bakın: iPhone’da Koronavirüs İzleme Özelliği Nedir? Nasıl Kapatılır?

Tıbbi Kimlik Güncellemesi: Sağlık üzerinde çok duruluyor. Tıbbı kimlik güncellemesi de bu dahilde geliştirilmiş. Artık acil servisi aradığınızda ya da acil durum çalıştığında, tıbbi kimlik bilgileri hemen yetkililere aktarılıyor.

iOS 13.5 GM ile değişim geldi. Birkaç gün içerisinde herkes için iOS 13.5 gelecek. Biraz bekleyelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?