iOS 13.5.5 ile Gelecek Paket Sistemi Nasıl Çalışacak?

0
730
iOS 13.5.5

iOS 13.5.5 beta yayınının yapılmasından sonra sitemizden bu sürüm için yayın yaptık. Çıktığı gibi iOS 13.5.5 için paylaşımları yaptık ama her zaman gelen notlar yayınlanmadığı için yeniliklerden çok detaylı bahsedemedik.

Notlar yayınlanmadığı için bu seri bize neler getirecek tam olarak aktarmak mümkün olmadı. Yeni güncelleme için geliştiriciler boş durmuyor. Kodlar içerisinde yapılan inceleme bize önemli bilgiler verdi. Bu bilgilerden birisi de paket abonelik sistemi oldu. Deyim yerinde ise kodlar lime lime edildi. Paket aboneliği sistemi de bu şekilde ortaya çıktı.

iOS 13.5.5 Paket Aboneliği ile Servisler Ucuzlayacak

Apple’ın kendi servisleri var. Bunu bilmeyen yoktur. Firmanın müzik servisi, yeni bir oyun sevisi ve bir de TV servisi bulunuyor.

İsimlendirmek gerekirse Apple Music, Apple Arcade, Apple TV Plus ve haberler için de Apple News servisleri bulunuyor.

Kullanıcıların bu servislere üye olması ve kullanması için ayrı ayrı ödemeler yapması gerekiyor. Her servis için ayrı abonelik ücreti ödemek, tahmin edeceğiniz gibi ücretin fırlamasına neden oluyor. Birçok kullanıcı Apple TV Plus’ı tercih edince Apple Music alamıyor ya da tam tersi.

Rakamlar yüksek bir seviyeye geliyor. Apple her servisinin satışını gerçekleştiremiyor. Doğru ifadeyle istenen sayıda satış gerçekleşemiyor. İşte bunun çözümü paket aboneliği sistemi.

iOS 13.5.5

Kullanıcılar tek tek servisleri satın almak yerine artık paket aboneliği alacak. Paket aldığınız zaman Apple’ın tüm servislerine ulaşmış olacaksınız. Sevindirici haber ise fiyatlar. Normalde servisleri tek tek satın aldığınız zaman yüksek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat paket aboneliği için fiyatlar düşürülecek.

Bakın: iOS 13.5.5 Beta Duyuruldu – Değişiklikler Belli mi?

iOS 13.5.5 güncellemesi sonrasında devreye girecek olan sistemde fiyatların nasıl olacağına ilişkin bilgiler kodlarda bulunmuyor. Kodları ne kadar incelesek de şu an için fiyat bilgisi yok.

İLGİLİ HABER:  Apple HomePod Çıkış Tarihi ve Satış Bilgileri

Fiyat konusunda kesin olan bilgi ise tek tek satın almaya göre servislerin toplu satın alınmasının daha uygun olacağı. Güncelleme geldiği zaman paketler hakkında bilgilendirmeler yayınlanacaktır. Biz de tabii ki sitemizden paket ücretlerini paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?