iOS 13.5.1 sürümü, pil konusunda pek sevilen bir sürüm olmadı. Daha geçen hafta, bu sürümü kullanan iPhone telefonlarda pilin çok çabuk tükendiği ortaya çıkmıştı. Biz sorunu düzeltecek ve pil tüketimini bir düzene sokacak olan yeni güncellemeyi beklerken, tam tersi yeni şikayetler ortaya çıkmaya başladı.

Yine iOS 13.5.1 sürümü ve yine pil şikayetleri gelmeye devam ediyor. Bu sefer kullanıcılar Apple Music uygulamasının, pillerinin çok çabuk bir şekilde tükendiğini belirten şikayet mesajları atmaya başladı.

Bakın: iOS 13.5.1 Pil Sorunu Yaşıyor

iOS 13.5.1’de Apple Music Pil Sorununa mı Neden Oluyor?

Apple’ın destek sayfalarında kullanıcıların bu yönde çok fazla şikayet açtıkları gözüküyor. iPhone sahipleri, Apple Music uygulamasına girdikleri zaman, telefonunun pilinin çok çabuk tükendiğini, pil tam dolu olsa bile dakikalar içerisinde %60 seviyelerinin altına düştüğünü belirten yorumlar atmaya başladı. Hatta uygulamaya girmeseniz dahi, arka planda Apple Music sürekli pil tüketmeye devam ediyor.

Şikayetler üzerine forumlarda yapılan testlerde de vahim sonuçlar ortaya çıkıyor. iOS 13.5.1 sürümünde Apple Music çalıştırıldığı zaman, hatta çalıştırılmadığında da arka planda çok fazla pil tüketiyor.

Üstelik sorun herhangi bir iPhone modeli ile sınırlı kalmıyor. En yeni iPhone modelini kullanan iPhone 11 kullanıcılarından da aynı şikayet geliyor, iPhone SE kullanıcılarından da aynı şikayet mesajları geliyor.

iOS 13.5.1 Apple Music

Görünen o ki iOS 13.5.1 güncellemesinde genel bir pil tüketim sorunu olduğu kesin. Apple Music uygulamasında yaşanan pil sorunu, bu iOS sürümü için ikinci perde oldu.

Şunu bir kez daha söylemeliyim ki Apple, iddiaları ve kullanıcılardan gelen şikayetleri cevaplamadı. Yani iOS 13.5.1 ile pil sorunu yaşandığı kabul edilmedi. Muhtemelen Apple Music pil sorunu iddiaları için de herhangi bir açıklama gelmeyecek.

İLGİLİ HABER:  Apple MacBook Pro İçin Pil Testleri Yapmaya Başladı İddiası

Ama beklentimiz iOS 13.6 ile bu sorunların tarihe karışması. Sorunlar çözülecek mi çözülmeyecek mi bunu iOS 13.6 final sürümünde test edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?