iOS 13.4 Beta ile Ortaya Çıkan Tüm Yenilikler

0
147
iOS 13.4

iOS 13.3.1 final sürümünün yayınlanmasının hemen ardından Apple’ın yeni bir işletim sistemi sürümü için harekete geçtiğini biliyorduk. Beklendiği gibi oldu ve iOS 13.4 beta sürümü yayınlandı. 4.büyük güncelleme olarak gelmesi beklenen yeni sürümün neler sunacağı konusunda ilk bilgiler de elde edilmiş oldu. Aslında bu noktada ilk beta sürümünün daha önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Öyle ki genelde ilk beta sürümünde yenilikler ortaya çıkmış oluyor.

iOS 13.4 Neler Sunacak?

İlk beta sonrasında ortaya çıkan değişiklikleri ve yenilikleri ayrı ayrı ele almak gerekecek. Bu noktada nasıl farklılıklar sunulduğu konusunda detaylardan söz edelim.

App Store Uygulamaları Genelleşiyor: iOS 13.4 sürümünden sonra kullanıcıları sevindirecek bir uygulama yapısı geliyor. Daha evrensel bir uygulama düzenine geçiş yapılıyor. Artık kullanıcılar uygulamaların App Store üzerinden tek bir sürümünü satın alabiliyor. Yani şöyle ki uygulamayı satın aldığınız zaman hem macOS sürümünü hem de iOS sürümünü tek bir seferde satın alabiliyorsunuz.

iCloud Drive Klasör Paylaşımı: Aslında bu özellik iOS 13 çıktığı ilk günden bu yana beklenen bir özellikti. iOS 13 sürümünün çıkış yapmasının ardından iCloud Drive klasör paylaşımı özelliği ertelenmişti. iOS 13.4 güncellemesiyle beraber bu özelliğin de geleceğini görüyoruz.

iOS 13.4

iPhone Araba Anahtarı Oluyor: Yeni sürümle beraber NFC desteği gelişiyor. NFC desteğine sahip olan araçlarda artık iPhone akıllı telefonlarını CarKey olarak kullanabileceksiniz. Yani telefonunuz tam bir anahtar görevi görecek. Bunun için tabii ki otomobil firmalarıyla ortaklaşa bir çalışma sunulması beklenmekte.

Posta Uygulaması Düzenlendi: Yeni beta sürümüyle beraber posta uygulamasının da düzenlendiğini görüyoruz. Kullanıcılar sil ve yanıtla butonunun çok yakın olması nedeniyle, yanlışlıkla mailleri silme durumunla karşılaşıyordu. Yeni düzende iki buton uzaklaştırıldı ve karışıklık giderilmiş oldu.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4.1 beta Sürümü Yayınlandı

CarPlay Güncelleniyor: Yeni beta sürümüyle beraber CarPlay için de yeni düzenlemeler geliyor. Yenilenmiş olan çağrı kontrolleri ve üçüncü taraf navigasyon gibi artılar göreceğiz.

Son olarak 9 yeni memojinin geldiğini ve genel bir sistem iyileştirmesi yapıldığını da eklemiş olalım. Bir sonraki yazımızda sürüm karşılaştırmalarına da yer vereceğiz. Şimdilik iOS 13.4 için ortaya çıkan yenilikler bu şekilde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?