iOS 13.4.1’e güncellemeniz için 10 & güncellememeniz için 2 sebep

1
1004

iOS 13.4.1 büyük bir güncelleme olmasa da iPhone performansını artırmak için bazı iyileştirmelere sahip. Bir çok iPhone kullanıcısı iOS güncellemelerine mesafelidir. Güncelleme olduktan sonra birkaç saat bekleyerek durumu görmek ister. Biz de iOS 13.4.1 güncellemesinin olumlu ve olumsuz yanlarını sıralayarak, güncelleme kararı vermeniz için size yardımcı olmaya çalışacağız.

iOS 13.4.1 güncellemesi şu cihazlar için uyumlu: iPhone 6s, 6s Plus, SE, iPhone 7, 7 Plus, iPhone 8, 8 Plus, iPhone X, XS, XS Max, XR, iPhone 11, 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max.

İOS 13.4.1’de kısa bir değişiklik listesi var. Bu listede pozitif değişiklikler görüyoruz. Ayrıca çeşitli sorunlar da düzeltildi.

iOS 13.4.1 güncellemesi yapmanız için 10 sebep

  1. 1Güvenlik konusunda artırmalar yapıldı

İOS 13.4.1 güvenlik yamaları getirdi. Apple’ın açıklamasına göre 28 güvelik yaması getirildi. Ayrıntılı bilgiyi Apple’ın sitesinden incelemek için tıklayın. 

iOS 13.4 Apple akıllı izleme sisteminde iyileştirmeler getirmişti. Özellikle gönderilen dataların korunmasında etkili çözümler getirilmişti.

22. Bazı sorunlar yaşıyorsanız iOS 13.4.1’e güncelleyin

Cihazınızda ufak tefek sorunlar varsa güncelleme yaparak bunların düzelmesi için bir şans yakalamış olursunuz. iOS 13.4 Facetime ile ilgili sorunlar konusunda çok iyiydi. Bluetooth sorunları, Wi-fi bağlantı sorunları, sesle ilgili sorunlar, şarj ile ilgili sorunlar, aniden kapanma gibi sorunlar için güncelleme yapmak yapılması gereken ilk şeydir.

İOS 13.4 kamera uygulaması ile ilgili sorunları çözüyordu. Fotoğraflar, mesajlar, mail, hücresel data, safari, hatırlatıcılar, iCloud, Apple Music, CarPlay uygulamalarında ilerlemeler getirmişti. iOS 13.4.1 güncellemesi bu alanlarda da iyileştirmeler almanızı sağlayacaktır.

33.  Yeni Memojiler getirildi

Yeni iPhone modellerinde (iPhone X ve üstü) kullanılan Memojilere iOS 13.4.1 ile yenileri eklendi.

44. iOS 13.4.1 ile iCloud klasör paylaşımı

iOS 13.4’ü atladıysanız iOS 13.4.1 ile Cloud folder sharing özelliğini almış olacaksınız. Bu özellik başkaları ile iCloud’unuzu paylaşmanızı sağlar.

İLGİLİ HABER:  iOS, Android ve Windows Mobile 10 karşılaştırması. Hangisi daha iyi?

55. Mail uygulamasına iyileştirmeler geldi

Mail uygulamasında görsel olarak bazı iyileştirmeler yapıldı. Cevapla ikonu, Sil ikonu değiştirildi. Böylece kazara silinmelerin önüne geçilmeye çalışıldı.

66. Apple Arcade kullanıyorsanız güncelleme yapın

Apple Arcade uygulamasında yapılan bir iyileştirme ile oyunlara kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Hatta bunu aynı cihazdan yapmak zorunda değilsiniz. iPhone ile başladığınız bir oyuna Apple TV, iPad, Mac gibi diğer Apple cihazlarıyla devam edebiliyorsunuz.

77. CarPlay’de iyileştirmeler oldu

Özellikle iOS 13.4 güncellemesini atlayanlar iOS 13.4.1 güncellemesini yüklemeliler. CarPlay ana ekranında yapılan iyileştirmeler küçük olsa da oldukça yararlı.

88. Akıllı batarya kılıfı kullanıyorsanız güncelleme yapın

Daha önce arka kameraların bu kılıflarla düzgü çalışmadığına dair bilgiler geliyordu. iOS 13.2 ve sonraki güncellemeler ile birlikte Apple bu soruna çözüm getirdi.

99. Yeni konum servisleri istiyorsanız güncelleyin

Yeni iPhone modelleri için yeni lokasyon özellikleri iOS 13.4 ile gelmişti. Bu güncellemeyi atladıysanız iOS 13.4.1 ile bu değişiklikleri yakalayabilirsiniz. Yenilikler iPhone 11 ve üst modellerde geçerli.

1010. AirPods Pro almayı düşünüyorsanız güncelleyin

AirPods Pro almayı düşünüyorsanız iOS 13.2 ile iOS 13.4.1 arasındaki sürümleri kullanmalısınız. Bu sayede Actif gürültü silme, immersive sound gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

iOS 13.4.1′ e güncelleme yapmanız için 10 sebebi saydım. Şimdi de güncelleme yapmamanız için 1 sebep söyleyelim.

iOS 13.4.1’e güncelleme yapmamanız için 1 sebep

Yüklü olan iOS sürümünden memnunsanız iOS 13’e geçmeyebilirsiniz. iOS 13 kullananların bir kısmının anormal pil kullanımı, bluetooth bağlantı sorunları, Wİ-fi bağlantı sorunları, rastgele kapanmalar, Face ID problemleri yaşadığını biliyoruz. Tabi iOS 13.4.1’e gelene kadar Apple bunları çözmek için çok önlem aldı. Ama halen sorun yaşayanların var olduğunu biliyoruz.

Ayrıca jailbreak yapmışsanız veya yapmak istiyorsanız iOS 13.4.1’e güncellemeyi erteleyebilirsiniz.