iOS 13.3 için beta 1 sürümünün yayınlandığını duyurmuştuk. Geliştiriciler için yayınlanan sürümün üzerinden birkaç gün geçmesinin üzerine yeni sürümün herkese açık versiyonu da yayınlandı. iOS 13.3 Public Beta 1 sürümünün yayınlanmasıyla beraber, yeni sürümdeki değişiklikler de bir kez daha gündeme geldi. Merak eden kullanıcılar için herkese açık olan sürümde nasıl değişiklikler olduğundan söz edeceğiz.

iOS 13.3 Public Beta Neler Sunuyor?

Geliştirici sürümüyle herkese açık sürüm arasında çok önemli bir fark olmadığını söyleyerek başlayalım. İki sürüm özellikler ve yeni düzenlemeler açısından birbirinin aynı. Bu noktada öne çıkan özellik ise iletişim sınırlaması özelliği.

İletişim sınırlaması özelliği Apple’ın iOS 13 işletim sisteminden sonra duyurduğu bir özellik olarak gelmiş ancak sonrasında iptal edilmişti. Daha doğrusu bu özelliğin ertelendiğini görmüştük. Yeni sürüm ertelenen özelliği kullanıma sokuyor.

Final sürümünden sonra iOS 13.3 iletişim sınırlama özelliğinin nasıl kullanılacağı ve tüm detaylarından söz edeceğiz ancak şimdiden özelliğin ne olduğundan söz edelim. İletişim sınırlama, ebeveynlerin çocuklarının akıllı telefonlarını kontrol altına almasını sağlıyor.

iOS 13.3 Public Beta

Bu modu açık konuma getirdiğiniz zaman sadece belirlenen numaralarda arama gelebiliyor. Sadece sizin belirlediğiniz numaralardan arama gelebiliyor. Bunun dışında gelen aramalara karşı telefon tepkisiz kalıyor ve aramalar gösterilmiyor.

İletişim sınırlama özelliği yabancı numaralar için de geçerli. Yani mod açık olduğu zaman rehberinizde kayıtlı olan numaralar aradığı zaman da telefon da herhangi bir çağrı gösterilmiyor.

iOS 13.3 beta 1 vs iOS 13.2

iOS 13.3 Public Beta bu modun dışında genel düzenlemeleri içeriyor. iOS 13.2 sürümünde yer alan performans sorunlarının giderildiğini ve hataların da ortadan kaldırıldığını görüyoruz. Yeni sürümün daha ne gibi artılar sunacağını final sürümüyle göreceğiz. Final sürümü yayınlanana kadar daha birçok değişiklik gelmesi söz konusu olabilir.

Bu arada merak eden kullanıcılarımız için daha önce yapmış olduğumuz karşılaştırmamızın linkini de ekleyelim. Kısa süre önce iOS 13.3 beta 1 ve iOS 13.2 sürümünün karşılaştırmasına yer vermiştik. Bu karşılaştırmaya da aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS 13.3 beta 1 ve iOS 13.2 Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?