iOS 13.3 sürüm güncellemesi için geri sayım başladı. Yeni beta sürümlerinin hızla yayınlanmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada son olarak iOS 13.3 Public Beta 1 sürümünün yayınlandığını görmüştük. Şimdi ise iOS 13.3 Public Beta 2 sürümü yayınlandı. Aradan sadece 1 hafta geçmesine karşın Apple bu kez elini çabuk tutmuş gibi gözüküyor. Bir yandan güvenlik düzenlemeleri bir yandan da hatalar için düzenlemeler sunan yeni sürümün, birkaç önemli yeniliği de söz konusu.

iOS 13.3 Public Beta 2 Neler Getiriyor?

Yeni sürümle beraber Safari; Lightning FIDO2, USB ve NFC güvenlik anahtarlarını desteklemekte. Beta 2 ile onaylanan yeni özellik, kullanıma başlamış durumda. Yeni beta sürümüyle beraber gelen bir başka yenilik ise Memoji etiketleri sistemi.

iOS 13.3 Public Beta 2 güncellemesi sonrasında istediğiniz zaman, Memoji etiketlerini devre dışı bırakabiliyorsunuz. AirPods kulaklıklar için logo değişikliği yapılan, Apple Watch ikonunun renginin değiştirildiği yeni sürümün genel olarak uygulamalar kısmında da düzenlemeler sunduğunu görüyoruz.

iOS 13.3 Public Beta 2

Yenilikler için ortaya çıkan detaylar bu şekilde. Asıl merak edilen konu iOS 13.3 Public Beta 2 sürümünün hataları ortadan kaldırıp kaldırmadığı. Aslında bu sürümde beta serilerine dahil olmuş olan bir sürüm ancak yine de belli başlı bazı hataların ortadan kaldırıldığı görülüyor. iOS 13.2 serisinde yer alan pil sorununu çözmek adına da yine düzenlemeler yapılmış durumda.

Yine bu düzenlemelerin etkisini görmek için final sürümünü beklemek gerekecek. Muhtemelen 5 beta sürümünden sonra final serisinin yayınlanması söz konusu olacak. Final sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda şu an için çok fazla bir bilgi yok. Beklenti önümüzdeki ay içerisinde iOS 13.3 güncellemesinin yayınlanması yönünde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?