iOS 13.3 Pil Performansı Nasıl?

0
566
iOS 13.3

iOS 13.3 güncellemesinin hemen sonrasında, yeni sürümle eski sürüm arasında performans değerlendirmesi yapmıştık. Yeni işletim sistemi sürümünün performans değerlendirmelerini ele aldığımız zaman, arada çok büyük bir farkın olmadığını görmüştük. Yeni işletim sistemi sürümünün genel olarak performans farkı oluşturmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Performans testleri bir yana şimdi ise iOS 13.3 pil testleri yapıldı. Geekbench üzerinden yapılan pil testlerinde yeni sürümle eski sürüm arasında nasıl bir fark oluştuğu da görülüyor.

Bakınız: iOS 13.2.3 vs  iOS 13.3 Hız Karşılaştırması

iOS 13.3 Pil Karşılaştırması

iPhone XR, iPhone 8, iPhone 7, iPhone SE akıllı telefonlarının ele alındığı performans testlerinde hemen hemen tüm modeller için sevindirici bir haber olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Pil konusunda iOS 13.3 sürümü daha iyi performans gösteriyor. Genel değerlendirmeye baktığımız zaman arada bir uçurum olmadığını görüyoruz.

iOS 13.3

Eski sürümler ile yeni sürümler arasında çok bir fark söz konusu değil. iOS 12.3.1 sürümü, iOS 13.2.3 sürümü ve iOS 13.3 sürümün karşılaştırıldığı pil performansıyla beraber iOS 13.3 sürümünün zirve yaptığını görüyoruz.

Genel değerlendirme yaptığımız zaman iPhone 8 ve iPhone 7 akıllı telefonlarında yeni sürümün çok ciddi fark yarattığı görülüyor. iPhone 7, iOS 13.2.3 sürümünde 194 puan alıyor. Buna karşın iOS 13.3 işletim sistemini kullanan iPhone 7 akıllı telefonları ise 233 puan alarak çok daha iddialı bir pil performansı ortaya koyuyor.

iOS 13.3

Aynı durum iPhone 8 akıllı telefonları için de geçerli. iPhone 8 akıllı telefonlarında iOS 13.2.3 işletim sistemiyle pil konusunda 193 puan alıyor. iPhone 8 akıllı telefonları yeni işletim sistemi sürümüyle beraber puan kısmında 223 puan almayı başarıyor. Aynı durum iPhone XR, iPhone SE ve iPhone 6s modellerinde de geçerli.

Sadece bu modellerde genel olarak aradaki farkın çok olmadığını söylemek gerekiyor. Genel olarak değerlendirme yapacağımız zaman ise iOS 13.3 ile pil konusunda nispeten daha kararlı bir pil düzenlemesi yapıldığını söyleyebiliriz. Performans konusunda da yine çok büyük bir fark yoktu ancak yine yeni sürüm genel olarak öndeydi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Tanıtım Tarihi Yine Değişti – Yeni İddia

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?