iOS 13.3.1 Güncellemesi Yayında

0
109
iOS 13.3.1

iOS 13.3.1, beta sürümlerinin hemen sonrasında sonunda final sürümüyle yayına açıldı. iOS 13.3.1 işletim sistemi sürümünün yayınlanmasının ardından bu seri nasıl yenililerle geliyor bunun için de detaylar belli olmuş oldu.

Hem güvenlik düzenlemeleri hem de bazı özellikler için iyileştirmeler sunduğu görülen iOS 13.3.1 işletim sisteminin, iPhone modellerini hızlandırdığı da belirtiliyor. Hemen bu sürümün nasıl yenilikler sunduğundan söz edelim.

iOS 13.3.1 Tüm Yenilikleri

Güvenlik düzenlemeleri ve iletişim sınırı özelliği için sunulan düzenlemeler bir yana yeni sürümle beraber gelen iyileştirmeler şöyle:

  • FaceTime geniş kamera sorunu çözüldü. Arka geniş kameranın açılması sorunu giderildi.
  • Telefon görüşmelerinde ses sorunlarına neden olan CarPlay sorunu çözüldü.
  • Anında ilet bildirimlerinde yaşanan sorunlar giderildi.
  • U1 Ultra Geniş Bant kısmında yaşanan ve çok konuşulan konum izleme sistemi için kontrol kullanıcılara bırakıldı.
  • Telefon şifresini girmeden rehbere kayıt yapılmasını sağlayan bir güvenlik sorunu giderildi.
  • iPhone 11 modellerinde yer alan Deep Fusion sorunları giderildi.
  • Genel güvenlik yamaları sunuldu.

iOS 13.3.1 güncellemesi için sunulan yenilikler şimdilik bu kadar ile sınırlı. Bunun dışında pil ömründe iyileştirmeler yapıldığı ve genel olarak güvenlik sorunlarının giderilmesi adına düzenlemeler geldiği görülüyor. Yeni işletim sistemi sürümünün iOS 13 serisinin 10.güncellemesi olduğunu görüyoruz.

iOS 13.3.1

10.güncelleme olması nedeniyle bu sürümde hataların giderilmesini bekliyoruz. Beta süreci de uzun süren işletim sisteminin sorunları çözmesi beklenmekte. Muhtemelen iOS 13.4 sürüm güncellemesi de gelecektir ancak şimdilik mevcut sürümün sorunları en aza indiren seri olması söz konusu olacak gibi duruyor. Son olarak güncellemenin boyutunun da 280 MB civarlarında olduğunu eklemiş olalım.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Koruyucu Kılıfları Ön Siparişleri Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?