iOS 13.3.1 beta 3 Yayınlandı!

0
158
iOS 13.3.1 beta 3

iOS 13.3.1 serisi için yeni beta sürümün yayınlanmasının üzerinden bir hafta gibi bir süre geçti. iOS 13.3.1 beta 2 sürümünün yayınlanmasının hemen ardından bu kez iOS 13.3.1 beta 3 sürümü yayınlandı.

Geliştiriciler için yayınlanan yeni beta sürümünün hemen sonrasında önemli bir düzeltme üzerinde çalışıldığı da kesinlik kazanmış oldu. Her ne kadar yeni beta önemli bir yenilik getirmiyor olsa da bu noktada önemli bir sürüm oldu.

iOS 13.3.1 Beta 3 Neler Sunuyor?

Yeni betayla beraber İletişim Sınırı özelliği için düzenleme yapıldığı açıklandı. Yeni beta sürümünün yayınlanmasının ardından bu özellikte yer alan güvenlik açığının giderildiği duyuruldu.

Sistemde yer alan güvenlik açısı şöyleydi; telefonu bilinmeyen bir numara aradığında iletişim kurulmuyordu ancak bilinmeyen bir numaradan bir mesaj geldiği zaman bu numara rehbere kayıt edilip, numaranın araması ya da aranması mümkün hale getiriliyordu.

iOS 13.3.1 beta 3

Sınırların aşılmasının sağlandığı bu güvenlik açığının ikinci beta sürümünde de düzenlendiğini görmüştük. iOS 13.3.1 beta 3 sürümünde ise bu sorun tamamen ortadan kalmış gibi gözüküyor. Beta tarafında sunulan başka bir yenilik ise göze çarpmıyor.

Yine performans düzenlemeleri ve iyileştirmeleri var ancak bunun dışında çok önemli bir yenilik söz konusu değil. Muhtemelen bu beta sürümü ya da 4.beta sürümü son beta serisi olacak. Final sürümünün kısa süre içerisinde yayınlanmasını beklemekteyiz. Bu arada diğer yazılımlar için de beta serilerinin yayınlandığını ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  Apple Acil Durum Sistemi için Müthiş Yenilik

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?