iOS 13.2 Beta Yayında – İşte Beklenen Değişiklikler

0
266
iOS 13.2 Beta

iOS bu sene zorlu bir sürecin içerisinde geçiyor. iOS 13 işletim sisteminin final sürümünün yayınlanmasının ardından ortaya çıkan hatalar, sürekli yeni güncellemelerin yayınlanmasına neden oluyor. Son olarak iOS 13.1.2 ara güncellemesinin sunulduğunu gördük. Hemen sonrasında ise iOS 13.2 Beta süreci başladı.

iOS 13.2 Beta süreci oldukça önemli çünkü hataların giderileceği sürüm bu sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Deep Fusion adı verilen özel bir kamera teknolojisinin de kullanıma girdiğini göreceğiz. Dilerseniz beta sürümde ortaya çıkan değişikliklere bakalım.

iOS 13.2 Beta Yenilikleri Neler?

Yeni güncellemenin beta sürümünden hemen sonra ortaya çıkan ilk yeni özellik Deep Fusion özelliği oldu. Bu özelliği detaylı olarak ele almıştık. Burada detayları okuyabilirsiniz. Fakat kısaca bahsetmek gerekirse Deep Fusion, yapay zeka kullanılarak fotoğrafların daha başarılı hale getirilmesini sağlayacak.

Yeni beta sürümünün artıları bununla sınırlı değil. Bunun dışında Siri sanal asistanı için de bazı iyileştirmeler yapılmış. iOS 13.2 Beta sonrasında AirPods kullanıcıları Siri sanal asistanına mesajları okuması komutunu verebilecek. Siri yetenekleri bir daha artırılmış olacak.

Diğer bir yenilik ise “Araştırma” uygulaması oldu. Araştırma uygulaması, daha önce belirtildiği gibi sağlık verilerini toplamaya ve sınıflamaya izin verecek. Sağlık verilerinin toplanması ve sınıflanmasıyla beraber istendiği zaman bu verileri kullanmak mümkün olacak.

iOS 13.2 Beta

Şimdilik ortaya çıkan yenilikleri bunlar olan iOS 13.2 Beta sürümünün en önemli artısı, düzenlemeleri olacak. Yenilikler kullanıcıların çok fazla dikkatini çekecek düzeyde değil. Ama düzenlemeler bir hayli dikkat çekecek. Öyle ki bu sürümle beraber çok fazla hatanın ortadan kalkması bekleniyor.

Yaşanan sorunların ve hataların ortadan kaldırılmasını sağlayacak olan yeni sürümün kesin yayın tarihi konusunda ise bir bilgimiz yok. Yeni sürümün final serisinin Kasım ayında yayınlanması bekleniyor. Uzun bir beta sürecinden sonra final sürümünün gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch ile Anılarınızı Canlandıracak Bir Oyun ‘Lateres’

Her yeni beta sürümünde de yeni bir özellik ortaya çıkabilir. Bunun için beta süreçlerini takip etmek gerekecek. Unutmadan iOS 13.2 Beta alabilecek olan iPhone akıllı telefonlarını da belirtelim.

Desteklenen Modeller

  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPod touch (7. jenerasyon)
  • iPhone  XS, XS Max, XR, X
  • iPhone  8
  • iPhone  8 Plus
  • iPhone  7
  • iPhone  7 Plus

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?