iOS 13.2 Beta Sürümünü Yüklemek Sorunları Çözüyor Mu?

0
583
iOS 13.2 beta

Apple, iOS 13 için çok fazla mesai yapmalı. Markanın yeni akıllı telefonları için tam uyumlu olarak çalıştığı belirtilen işletim sistemi, eski iPhone modellerinde aynı performans değerlerini ortaya koyamadı. Sadece eski modeller değil iPhone XS modellerinde de bazı sorunların yaşandığı net bir şekilde görüldü. Bu nedenle Apple’ın bir hafta içerisinde 4 adet güncelleme yayınladığını görmek mümkün oldu.

Ardı ardına güncellemelerine devam eden firmanın, genel bir düzenleme yapması gerekiyor gibi gözüküyor. Öyle ki her yeni sürümde yeni bir hata daha ortaya çıkıyor. Bu noktada Apple’ın son olarak ikinci büyük güncellemenin betası olan iOS 13.2 beta güncellemesini yayınlandığı görüldü. Beta güncellemesinin sorunları ne kadar çözdüğü ise bir hayli merak ediliyor.

iOS 13.2 beta Başarılı Mı?

Açıkçası beta sürümünde de belli başlı hataların olduğu görülüyor. iOS 13.1.1 sürümünde yer alan birçok sorunun giderildiği net bir şekilde ortada ancak iOS 13.2 beta sürümü de çok başarılı değil. Daha doğrusu %100 başarı söz konusu değil.

Yine bu bölümde de bazı hatalar ortaya çıktı. Deep Fusion kamera özelliği için ortaya çıkan sorunlar bunun sadece bir örneği. Gece modunda özelliğin devre dışı olması, galeride yer alan tüm görselleri göstermemesi gibi hatalar sadece örnek.

Bunun dışında genel olarak da hataların olduğunu söyleyebiliriz. Sistem performansını etkileyecek olan bazı hatalar direk göze çarpıyor. Tabii ki bu durum oldukça normal karşılanabilir. Henüz beta 1 sürümü yayınlandı.

iOS 13.2 beta

Üstelik bu kez yayınlanan beta sürümünde bazı yenilikler. Deep Fusion özelliğinin açık hale getirildiği ilk sürüm bu oldu. Bunun dışında yine belli başlı yeni özellikler var.

Böyle bakıldığı zaman iOS 13.2 beta sürümü için acımasız davranmamak gerekiyor. Mutlaka bu hataların yeni beta sürümlerinde düzeltileceğini düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  App Store Nasıl Değişti?

Kasım ayına kadar devam etmesi beklenen beta süreci var. Muhtemelen bu kez hatasız bir final sürümü yayınlanacak. Fakat şu haliyle bakacak olursanız, iOS 13.1.2 kararlı sürümünü yüklemek daha mantıklı olacaktır. En azından şimdilik.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?