iOS 13 işletim sistemi tam bir arapsaçına döndü. Aylar öncesine gidip iOS 13 işletim sisteminin tanıtım gecesine döndüğümüz zaman iOS 13 işletim sisteminin çok daha stabil bir uygulama olarak sunulmasını bekliyorduk. Fakat güncellemenin yayınlanmasının ve final sürümünün kullanıma girmesinin ardından belli başlı hatalar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle güvenlik açıkları can sıkmıştı.

Ana sürümde yaşanan güvenlik sorunları ve hataların hemen sonrasında yeni güncellemeler sunulmaya başladı. Ardı ardına güncellemeler geldi. İlk olarak iOS 13.1 sürümü yayınlandı. İlk büyük güncellemede de önemli sorunlar yaşandı. Sonrasında ardı ardına ara sürüm güncellemeleri yayınlandı.

Son olarak iOS 13.1.3 sürümünün yayınlandığını duyurmuştuk. Fakat bu sürümde de ciddi hatalar karşımıza çıktı. Şimdi ise iOS 13.2 beta 3 sürümü yayınlandı.

iOS 13.2 beta 3 Neler Sunuyor?

İkinci büyük güncelleme olarak sunulması beklenen iOS 13.2 güncellemesinin yeni betasının yayınlanmasının ardından, bu sürüm için değişikliklerin neler olacağı da daha detaylı olarak ortaya çıkmış oldu. Buna göre yeni işletim sistemi sürümünün Deep Fusion kamera özelliğini biraz daha geliştireceğini görüyoruz.

Açıkçası iOS 13.2 beta 3 sürümünde üzerinde durulan kısım Deep Fusion kamera özellikleri kısmı olmuş. Bazı modlarda özelliğin çalışmıyor oluşu ve bazı akıllı telefon modellerinde de söz konusu özelliğin çalışmama sorununun önüne geçecek olan güncelleme, genel olarak sistemin düzenlenmesini sağlamış.

iOS 13.2 beta 3

Bunun dışında iOS 13.1 sürümünde yaşanan hatalar için de bazı düzenlemeler söz konusu. Fakat bu düzenlemelerin çok kapsamlı düzenlemeler olmadığını da ekleyelim. Daha çok sorun odaklı düzenlemeler sunulmuş gibi. Muhtemelen güncellemenin final sürümünde, hataları neredeyse tamamen kaldıran bir işletim sistemi göreceğiz. En azından bunu umut ediyoruz.

Toplamda 223 MB gibi bir boyuta sahip olan güncellemenin şu an için sadece geliştiriciler için yayınlanmış olduğunu da belirtelim. Unutmadan desteklenen ve yeni betayı kullanabileceğiniz modelleri de açıklayalım.

İLGİLİ HABER:  Facebook Messenger İle Konumunuz İzlenebilir!

Desteklenen Modeller

  • iPhone  XS, XS Max, XR, X
  • iPhone  8
  • iPhone  8 Plus
  • iPhone  7
  • iPhone  7 Plus
  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPod touch (7. jenerasyon)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?