iOS 13.2 Beta 2 Yayında – İşte Değişiklikler

0
514
iOS 13.2 Beta 2

Yeni güncellemelerini merakla beklediğimiz Apple’ın iOS serisi üstünde yoğunlaştığını söylemek yanlış olmaz. iOS 13 için gelen ara güncellemeler de belli başlı sorunlara çözüm sunamayınca, markanın yeni büyük güncellemesi merakla beklenmeye başlandı. Bu noktada geçtiğimiz haftalarda iOS 13.2 Beta 1 sürümünün yayınlandığını görmüştük. İlk beta sürümünün üzerinden geçen bir hafta sonrasında bu kez iOS 13.2 Beta 2 sürümü yayınlandı.

Yeni beta sürümünün yayınlanmasıyla beraber bazı önemli değişikliklerin de ortaya çıktığını eklemek gerekiyor. Yeni beta sürümüyle beraber hem bazı yeniliklerin ortaya çıktığını görüyoruz hem de genel olarak bazı düzenlemeler yapıldığını görüyoruz. Dilerseniz yeni beta sürümünün neler sunduğuna bakalım.

iOS 13.2 Beta 2 Neler Sunuyor?

İlk yenilik uygulamalar için yayınlanacak olan direkt olarak silme özelliği. Artık uygulamaların üzerine basılı tuttuğunuz zaman, doğrudan uygulamayı silme seçeneğini görüntüleyebiliyorsunuz. Bu şekilde istediğiniz de uygulamaları silmek daha kolay olacak.

Bunun dışında “uygulamaları yeniden düzenle” seçeneğinin isminin değişeceğini görüyoruz. Artık bu seçenek için “ana ekranı yeniden düzenle” isimlendirmesi kullanılıyor.

iOS 13.2 Beta 2 sürümüyle beraber gelen yeniliklerden bir diğeri de emojiler kısmında karşımıza geliyor. Yeni sürümle beraber 60 farklı emoji kullanıma girecek. Yeni emojilerin işletim sistemine eklenmesiyle beraber emoji seçici kısmında da bir yenilenme söz konusu olacak. Emoji seçiciler için tasarım yenilemesi yapıldı.

iOS 13.2 Beta 2

Dikkat çeken son iOS 13.2 Beta 2 yeniliği ise Siri ve Dikte geçmişini silme özelliği oldu. Aslında daha önce bu konuda Apple açıklamalar yapmış ve yeni özelliğin kullanıma alınacağını belirtmişti. iOS 13.2 Beta 2 sürümüyle beraber beklenen değişiklik yapıldı. Artık Siri ve Dikte geçmişini silebiliyorsunuz.

Beta 2 sürümünde yenilik olarak sunulan değişiklikler bunlar. Bunların dışında tabii ki hata düzeltmeleri ve belli başlı sistem iyileştirmelerinin sunulduğunu da ekleyelim. Özellikle pil sorunu gibi sorunların önüne geçildiği konusunda bazı bilgiler var.

İLGİLİ HABER:  Yüzünüzü Oyun Motoruna Aktarabileceğiniz Uygulama Live Link Face!

iOS 13.2 Beta 2

Şu an için yeni sürümün sadece geliştiricilere sunulduğunu da ekleyelim. Kısa süre içerisinde herkese açık sürüm yayınlanacaktır. Final sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda ise resmi bir açıklama yok. Beklenti Kasım ayı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?