iOS 13.2 yayınlandıktan sonra genel olarak belli başlı sorunların çözüldüğünü görmüştük. Yeni işletim sistemi bir dizi sorunu çözerken beraberinde önemli başka sorunları da getirmişti. Özellikle RAM yönetimi konusunda serinin başarılı olmadığını ve bazı sorunlara neden olduğunu gördük. RAM yönetimi konusunda yaşanan sorunlar, arka plan uygulamalarının doğru bir şekilde çalışmasının önüne geçmişti.

Arka tarafta çalışan uygulamaların doğru bir şekilde çalışmamasına neden olan hata, iOS 13.2 işletim sisteminin eleştiriler almasına neden olmuştu. Yeni sürümün sorunlarının farkında olan Apple, sonunda iOS 13.2.2 sürümünü yayınladı. Yeni serinin yayınlanmasıyla beraber büyük oranda sıkıntılar ortadan kaldırıldı.

iOS 13.2.2 Neler Sunuyor?

Yeni ara güncellemesinin önemli yenilikleri olmadığını söylemek gerekiyor. Önemli yeniliklerin bulunmadığı işletim sisteminin odak noktası hataları iyileştirmek. Bu konuda bir çalışma yapan Apple, ilk olarak RAM sorununa çözüm oluşturdu.

Arka planda çalışan uygulamalar için de düzenleme yapılan işletim sistemi sürümünün, iPhone aramalarında yer alan sıkıntının giderildiği de açıklandı. Söz konusu sorunda iPhone ile arama yaptığınız zaman, bir süre telefon çekmeme durumu ortaya çıkmıştı.

iOS 13.2.2

Bu sorun için de bir düzenleme yapıldığı açıklandı. Tıpkı RAM yönetiminde olduğu gibi hücresel veri sorunlarının da tamamen giderildiğini belirtelim.

Safari açıklarının giderildi, e-posta sorunlarının ortadan kalktığı ve genel olarak performans iyileştirmelerinin yapıldığı iOS 13.2.2 sürümünün herkes için yayınlandığını da ekleyelim. Bu arada bir detaydan daha söz etmek gerekiyor. iOS 13.2.2, ikinci ara güncellem e olarak gösterilebilir. Birinci güncellemeyi birçok kullanıcı alamamıştı.

İlk ara güncelleme HomePod sorunu için yayınlanmıştı ve sadece sınırlı cihazlara sunulmuştu. Haliyle birçok kullanıcının ikinci ara güncellemeyi doğrudan aldığını da ekleyelim. Yeni sürüm için detaylar şimdilik bu kadar, güncelleme hakkında yeni bir gelişme olursa aktaracağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?