iOS 13.2 güncellemesinin birkaç gün önce yayınlandığını duyurmuştuk. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından büyük ölçüde sorunların giderilmesi bekleniyor. Hem pil konusunda bazı sorunların ortadan kaldırılmasını hem de genel performans iyileştirmelerinin sunulmasını sağladığı söylenen güncellemenin, hemen sonrasında bu kez iOS 13.2.1 sürümü gündeme geldi. Fakat iOS 13.2.1 güncellemesinin sınırlı olarak sunulduğunu söylemek lazım.

Yani bu sürüm yeni bir güncelleme ya da ara sürüm güncellemesinden çok, hedef odaklı olarak sunulan bir güncelleme. Güncellemenin yayınlanmasının ana nedeni de HomePod.

iOS 13.2.1 Neler Getirdi?

Yeni güncelleme herhangi bir yenilikle gelmiyor. Yeni güncelleme sadece HomePod hatası için yayınlanmış durumda. Öyle ki iOS 13.2 sürümünün yüklenmesinin ardından HomePod cihazlarda sıkıntı yaşandığı açıklanmıştı. Güncellemenin hemen sonrasında HomePod cihazları kullanılamaz hale geldi. Sanal asistan destekli hoparlörün sürekli yeniden başlatması sorunu ile karşı karşıya kalmasına neden olan hata, Apple tarafından da tespit edilmişti.

Firma tarafından konuya ilişkin açıklamalar gecikmemiş ve hata kabul edilmişti. Zaten Apple’ın açıklamaları sonrasında bir güncelleme sunulmasını da bekliyorduk. Beklendiği gibi oldu ve iOS 13.2.1 güncellemesi yayınlandı.

iOS 13.2.1

Haliyle yeni güncelleme sadece HomePod destekleyen modeller için geldi. Ayrıca bu güncellemeyi her kullanıcı göremeyecek. Daha çok HomePod ile bağlantısı olan iPhone modellerine güncelleme sunulacak.

Ara güncellemeyi alamadıysanız ya da göremiyorsanız önemsemeyin. Sadece HomePod düzenlemesi ile alakalı bir durum var. Bunun dışında yeni bir sürüm sunulacak olursa, yine sitede paylaşacağız. Şimdilik Apple’ın bir güncelleme yayınladığını ve arızalanan modeller için de servis desteğine yer verdiğini görmekteyiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 MagSafe Kılıf Fiyatları Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?