iOS 13.1 Türkiye Çıkış Saati Belli Oldu – Herhangi Bir Sürpriz Yok

0
691
iOS 13.1

iOS 13 güncellemesinin yayınlanmasının üzerinden 4 günlük bir süre geçti. iOS 13 yayınlandı ve 4 gün geçti ancak 4 günde ayrı ayrı birçok sorun gündeme geldi. Batarya sorunlarından oyunlar için de sorunlara kadar birçok sıkıntı ile gündeme gelen işletim sistemi eleştirilerin hedefi oldu. Açıkçası iOS 13 güncellemesini beklemediğimiz kadar iOS 13.1 güncellemesini beklemeye başladık.

Hataların ve en önemlisi de ortaya çıkan güvenlik açıklarının kapatılması için yayınlanacağı duyurulan iOS 13.1 güncellemesinin neler sunacağı konusunda da önemli açıklamalar yapıldı. Değişiklikleri az çok biliyoruz ancak net çıkış tarihini bilmiyoruz. Daha doğrusu bilmiyorduk! Merakla beklenen güncelleme tarihi içinse resmi bilgi verildi.

iOS 13.1 Güncellemesi Yarın Geliyor

Daha önce yaptığımız haberlerde iOS 13.1 güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda bazı bilgiler paylaşmıştık. Güncellemelerin yayın tarihi için 24 Eylül gösterilmişti. Fakat 24 Eylül tarihi resmi olarak onaylanmamıştı.

Şimdi ise beklenen resmi onay geldi. Artık kesin olarak güncellemeyi 24 Eylül tarihinde göreceğimizi biliyoruz. Hatta işin biraz daha ilerisine gidelim. Tıpkı ana sürümde olduğu gibi yeni sürümde de iki parça halinde yayın yapılacak.

İlk parçada 120 ülke için güncellemenin sunulduğunu göreceğiz. Arasında ülkemizin de bulunduğu bu 120 ülke için güncelleme 24 Eylül saat 20:00’da yayınlanacak. Yeni güncellemenin geri kalan ülkeler için yayını ise 25 Eylül tarihinde yapılacak.

iOS 13.1

Değişikliklerin az çok belli olduğunu da belirtelim. Yarın daha fazla bilgi paylaşımı yapacağız ancak genel olarak güncellemenin batarya sorunlarını, güvenlik açığı sorunlarını, PUBG oyununda yer alan sorunu ve mail sorununu tam olarak çözmesi bekleniyor. Muhtemelen hemen sonrasında iOS 13.2 beta sürümleri de başlayacak.

Çünkü Apple’ın bu seriyi bir düzenleme olarak öne çektiğini ve bazı yenilikleri bir sonraki güncellemeye saklamak zorunda kaldığını biliyoruz. iOS 13.1 için sürüm notlarının açıklanmasının ardından daha fazla bilgi elde etme şansımız olacak. Yeni sürüm için de ipuçları verilecektir. Güncellemelerin daha uzun bir süre devam etmesi söz konusu olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone Xs Smart HDR Özelliği Şikayetlere Neden Olmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?