iOS 13.1 Touch ID Sorunu Ortaya Çıktı

0
328
iOS 13.1 Beta

iOS 13.1 işletim sisteminin yayınlanmasının üzerinden çok kısa bir süre geçti. Yeni işletim sisteminin yayınlanmasından sonrasında bir türlü sorunların çözülemediğini de eklemek gerekiyor. Sürekli olarak sorunlar ve hatalarla gündeme gelen işletim sistemi sürümünün son olarak ise Touch ID sorunu ortaya çıktı. iOS 13.1 Touch ID hatasının belli modellerde otaya çıktığını ve bu hata nedeniyle uygulamalara giriş sorunu yaşandığını ekleyelim.

iOS 13.1 Touch ID Sorunu

Güncelleme alan ve Touch ID desteği bulunan akıllı telefonlarda sorun söz konusu. iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE modelleri için yaşanan sorun, parmak izi okuma özelliğinde karşımıza çıkmakta.

Telefonu açmak için Touch ID kullandığınız zaman, bazı uygulamalara giriş yapılamamasıyla ortaya çıkan sorun, özellikle banka uygulamalarını etkiliyoruz. Eğer kilit ekranını geçmek için Touch ID özelliğini kullanırsanız, banka uygulamalarına ya da parmak izi şifresi kullanan bir uygulamayı açmak istediğiniz zaman ekranda parmak izini okutmanız yönünde herhangi bir uyarı çıkmıyor. Haliyle uygulamanın açılmadığını görüyorsunuz.

iOS 13.1 Touch ID

Parmak izi ile kontrol edilen tüm uygulamaları kapsayan hata, bir görüntüleme hatası. Uygulama size parmak izi okutmanız gerektiğini söylemiyor ancak arka planda sizden parmak izinizi taratmanız isteniyor. Yani bu bildirim ekrana yansımıyor.

Siz uygulamaya tıkladıktan sonra, parmak izinizi okutursanız uygulamayı açabiliyorsunuz. Bir görüntüleme hatası olarak karşımıza çıkan iOS 13.1 Touch ID hatasının, tam olarak çözülmesi için ise bir güncelleme yayınlanmasını beklemek gerekecek. Yeni bir güncelleme ile bu sorun çözülecektir.

iOS 13.2 sürümünün mü bekleneceği yoksa Apple’ın sadece Touch ID kullanan modelleri kapsayan bir güncellememi yayınlayacağı konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Henüz Apple cephesinden resmi bir açıklama gelmiş değil.

İLGİLİ HABER:  Apple Karşısında Samsung Erimeye Devam Ediyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?