iOS 13.1 Public Beta Yüklemek Ne Kadar Mantıklı?

0
483
iOS 13.1 Public Beta

iOS 13 işletim sisteminin final sürümü için geri sayım başladı. Final sürümünün yayınlanması için birkaç haftalık bir süre kaldı. Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone akıllı telefonlarından sonra iOS 13 sürümü de yayınlanmış olacak. Fakat şu sıralar iOS 13 konusunda farklı bir gelişme söz konusu. iOS 13.1 Public Beta sürümü yayınlandı.

Daha önce iOS 13.1 sürümünün geliştiriciler için yayınlandığını belirtmiştik. Geliştiriciler için yayınlanan sürümün yanlışlıkla değil, bilerek yayınlandığını belirtmiştik. Bu görüşü güçlendiren bir adım daha atıldı. Bu kez iOS 13.1 Public Beta sürümü yayınlandı. Peki, söz konusu sürümü yüklemek ne kadar mantıklı?

iOS 13.1 Public Beta Sürümü Yüklenmeli Mi?

iOS 13.1 güncellemelerinde genel olarak ana sürümün beta testlerinde çıkarılan özelliklerin test edildiğini görüyoruz. Yeni sürümde beta sürecinde kaldırılan özelliklere yer veriliyor. Yavaş yavaş bu özelliklerin yeni sürüme eklendiğini görmek mümkün olacak.

iOS 13.1 Public Beta

Fakat iOS 13.1 Public Beta sürümünü şu an için yüklemek mantıklı değil. Henüz ana sürümü yayını bil yapılmadı. Ana sürüm için beta serileri biraz daha kararlı hale getirildi ancak iOS 13.1 için aynı durum söz konusu değil.

Bu nedenle iOS 13.1 Public Beta sürümü şimdilik yüklemek pek mantıklı değil. Yeni sürümün kararlı versiyonunun ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. En azından yeni beta sürümlerini beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus’ın Kardeşi OnePlus 5 Tanıtıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?