iOS 13.1 Hızlı Şarj Sınırlaması Ortaya Çıktı

0
222
iOS 13.1 Hızlı Şarj Sınırı

Apple kablosuz şarj teknolojisine geç kalmış olan markalardan bir tanesi. Teknoloji devi kablosuz şarj teknolojisine 2017 yılında geçiş yaptı. Üstelik istenen seviyelerde hızlı şarjın sunulmadığını da belirtmek gerekiyor. Yeni akıllı telefonlarda ise durum biraz daha farklı seyretmişti. iPhone 11 modelleriyle beraber daha iyi bir kablosuz hızlı şarj teknolojisine geçiş yapılmıştı. Artık hızlı şarj sorunu çözülecek mi derken beklenmedik bir haber ortaya çıktı.

iOS 13.1 güncellemesi sonrasında kablosuz hızlı şarj için bazı sınırlamaların geldiği ortaya çıktı. ChargerLab tarafından yapılan testler sonrasında bazı şarj pedlerine hız sınırlamasının sunulduğu da kanıtlandı.

iOS 13.1 Hızlı Şarj Sınırı Mı Getiriyor?

Apple’ın bazı modeller için 5W sınırını getirdiği ortaya çıktı. 10W değerlerine çıkılması bekleniyorken 5W sınırlandırması oldukça can sıkıcı bir durum. Şu an için elde edilen bilgilere göre bu sınırlama Anker, Qi, Mophie, Belkin şarj cihazlarında bulunmuyor.

Bu sınırlamanın diğer şarj pedlerinde karşımıza çıktığını görüyoruz. Şarj sınırlaması nedeniyle telefonlar için açıklanan değerlere ulaşmak mümkün değil.

iPhone Xs modellerinden örnek verecek olursak, bu modeller 10W değerine kadar şarjı destekliyor. Fakat Apple’ın sınırlandırmasına takılan bir şarj pediniz varsa, telefonu maksimum olarak 5W değeri ile şarj edebiliyorsunuz.

iOS 13.1 Hızlı Şarj Sınırı

Apple’ın neden böyle bir yöntem tercih ettiğini anlamak oldukça güç. Öyle ki markanın akıllı telefon yarışında öne geçmek adına iPhone 11 Pro modellerine 18W desteğini sunduğunu ve kutulardan da buna uygun adaptörlerin çıkacağını belirtmiştik.

Benzeri adımların kablosuz şarj teknolojisi için de gelmesini beklerken tam tersi bir sınırlandırma sistemi ortaya çıktı. Konu hakkında resmi açıklamalar gelecek olursa, sitemizde açıklamalara yer vereceğiz.

İLGİLİ HABER:  Pokemon GO 1.3.0 Hack (ŞUAN ÇALIŞAN TEK HİLE) JAILBREAKSİZ!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?