iOS 13.1 Beta Neden Yayınlandı?

0
532
iOS 13.1 Beta

Apple geçtiğimiz gün sürpriz bir karara imza attı. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında iOS 13.1 Beta sürümünün yayınlandığı duyuruldu. Yeni bir betanın yayınlanması çok sürpriz bir durum değil. Fakat yeni betanın sıranın dışına çıkması oldukça şaşırtıcı oldu.

Beklenmedik bir şekilde iOS 13.1 Beta sürümü yayınlandı. Baktığımız zaman iOS 13 betalarının devam ettiğini görüyoruz. Henüz ana sürüm için betalar devam ederken, bir sonraki büyük güncelleme olması beklenen iOS 13.1 için neden beta sürümünün yayınlandığı merak konusu oldu.

Beta Yanlışlıkla Mı Yayınlandı?

Hemen merak edilen bir sorunun cevabını verelim. iOS 13.1 Beta sürümü yanlışlıkla yayınlanmadı. Apple bir yandan ana sürüm için beta testlerine devam ediyor ve çok kısa bir süre sonra iOS 13 final sürümünün yayınlandığını görmek mümkün olacak. Final sürümünün yayınlanmasının hemen sonrasında ise iOS 13.1 süreci başlayacak.

iOS 13.1 Beta

Yeni güncelleme hemen gelebilir. Bunun dışında iOS 13 için yeni bir özellik düşünülüyor ve bunun da testleri iOS 13.1 Beta sürümüyle başlamış olabilir. Öyle ki yanlış yayınlanan bir beta olsa bu sürüm için herhangi bir sürüm notu açıklaması gelmezdi.

Sürüm notları için de açıklama geldi. Şu an için sadece geliştiriciler için açıklanan yeni sürüm herkese açık olarak sunulacak mı bilinmiyor ama beklenti sunulmaması yönünde. Bu sürümün bir süre daha geliştiriciler üzerinden devam etmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2 için AppSync Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?