iOS 13.1.2 sürümünde yaşanan sorunları bir bir ele almıştık. Bu seride yer alan sorunlar oldukça can sıkıcı sorunlar olarak karşımıza çıkmıştı. Aşırı ısınma sorunu başta olmak üzere yaşanan sorunların ardından Apple harekete geçti ve çok kısa bire süre önce iOS 13.1.3 sürümü yayınlandı.

Bu yazımızda da iOS 13.1.3 sürümü hakkında merak edilen bazı detayları paylaşacağız. Öyle ki söz konusu sürüm, yine hatalarla beraber karşımıza çıktı. Haliyle bir soru işareti oluşmuş oldu.

iOS 13.1.3 Yine Sorunları Beraberinde Getirdi

Yeni işletim sistemi sürümünün yayınlanmasının ardından yine sorunlar gündeme gelmeye başladı. Aslında sürüm notları kısmında sorunların giderildiği konusunda bazı açıklamalara yer verilmişti.

Yeni sürümün yayınlanmasının ardından bu sürüm notları kısmından söz etmiştik. Fakat ne yazık ki iOS 13.1.3 sürümü sonrasında da sorunlar ortaya çıktı. Yine bu sürümde de belli başlı hatalar var. Önce hatalardan söz edelim.

En çok dikkat çeken sorun AirPods kulaklıklarında yaşanan ses seviyesi sorunu. Forumlara baktığımız zaman, kullanıcıların AirPods kulaklıklarında düşük ses seviyesi sıkıntısı yaşadıkları görülüyor. Arama yapıldığı zaman sesin çıkmaması, görüşmelerde sesin çok düşük olması sorunları yaşanmaya başladı. Tabii ki Apple tarafından bu konu hakkında bir doğrulama yayınlanmadı.

iOS 13.1.3

Bunun dışında ikinci sorun ise iPhone 6s akıllı telefonlarında karşımıza çıkıyor. iPhone 6s akıllı telefon serisinde de pil dayanma süresi bir hayli düştü. Ayrıca bazı modellerin pillerinin anında düşmesi sorunu da yaşanmaya başladı.

Tüm bu sorunlar iOS 13.1.3 işletim sistemi konusunda da akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Açıkçası kullanıcı yorumlarına ve forumlarda paylaşılan bilgilere bakacak olursak, bu sürümü de yüklemek pek önerilmiyor.

Yine size kalmış ancak yeni bir güncellemenin gelmesini beklemek gerekli. Sorunları çözecek olan yeni bir ara güncellemenin yayınlanmasını beklemek söz konusu olabilir. Bunun dışında iOS 13.2 sürüm güncellemesinin de öne çekildiğini görebiliriz. Genel olarak tüm bu hataların can sıkıcı olduğunu söylemek ise yanlış olmayacaktır.

İLGİLİ HABER:  iPhone X’i Kurtarma Moduna Alma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?