iOS 13.1.2 Güncellemesi Geldi – Önemli Değişiklikler Var

0
690
iOS 13.1.2

Apple’ın işletim sistemi güncellemeleri için beklenen haberler gelmeye başladı. 1 haftadır iOS 13.1 sürümünde yer alan sorunlardan söz ediyoruz. Bu sürümde yer alan sistem hataları ve pil sorunları gibi sorunlar bir hayli gündem oldu ve Apple’ın ne zaman düzenleme yapacağı merak konusu olmuştu.

Aslında hataların iOS 13.2 sürümüyle giderilmesini bekliyorduk ancak iOS 13.1.2 sürümü yayınlandı. İkinci ara güncelleme geldi. Yeni güncellemenin gelmesinden sonra Apple’ın düzenlemeleri de ortaya çıkmış oldu.

iOS 13.1.2 Neler Sunuyor?

Yeni güncellemenin odak noktası hatalar olarak karşımıza çıkıyor. Eski sürümde çok önemli hatalar karşımıza çıkmıştı. Ara güncellemenin nedeni de bu hataların ortadan kalmasını sağlamamak. Genel olarak çözülen sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

iCloud Yedekleme Düzenlemesi: iOS 13.1 sürümü sonrasında iCloud yedeklemesinde ilginç bir hata ortaya çıkmıştı. Bu hata yedekleme bitmesine rağmen, ilerleme çubuğunun kapanmaması gibi bir sıkıntı olarak karşımıza çıkmıştı. Yeni sürümde bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı.

Bluetooth Düzenlemesi: Eski sürümde Bluetooth bağlantısında sürekli kopma sorunları yaşanıyordu. Sürekli olarak bağlantının kopmasına neden olan hatanın giderildiği açıklandı. Bağlantı sorununun özellikle yeni serilerde can sıkıcı boyutlara geldiğini görmüştük.

iOS 13.1.2

Kamera Hatası: Bazı iPhone akıllı telefonlarında kameraların çalışmasına engel olan bir hata ortaya çıkmıştı. Birçok kullanıcı kamerayı açmak istediği zaman donma ya da tepkisizlik sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını belirtiyordu. Apple bu soruna da çözüm sunmuş gibi gözüküyor.

El Feneri Hatası: iOS 13.1.2 sürümünün son iyileştirmesi ise el feneri ışığında oldu. El feneri ışığının açılmaması sorunu giderildi.

Genel olarak pilde de bazı artılar sunan güncellemenin, işletim sistemini çok daha kararlı bir hale getirdiği kesin. Daha kararlı bir işletim sistemi sunuluyor olsa da Apple’ın iOS 13 serisinde ciddi hatalarla karşı karşıya kaldığı da bir gerçek.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp iOS Sürümüne Yeni Özellikler Geldi

Özellikle pil sorunları ve güvenlik sorunları için yeni güncellemeler de gelmeye devam edecek gibi duruyor. iOS 13.1 sürümünün hataları için iOS 13.2 büyük güncellemesinden önce yeni güncellemelerin de yayınlanması söz konusu olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?