iOS 13.1.1 Güncellemesi Yayınlandı – İşte Yenilikler

2
599
iOS 13.1.1

Apple’ın iOS 13 üzerine çok fazla düşmeye başladığını gördük. iOS 13 işletim sisteminin final sürümü yayınlanmadan önce, uzun bir beta süreci yaşanmıştı. Beta güncellemeleri ardı ardına yayınlanmış ve yayınlanan yeni beta sürümlerinde hata iyileştirmeleri yapılmıştı. Bu güncellemeler sunulmasına karşın, final sürümünde hatalar ortaya çıktı.

Ardı ardına gelen hatalardan sonra, final sürümünün birkaç gün sonrasında iOS 13.1 güncellemesi yayınlandı. İlk büyük güncellemenin yayınlanmasıyla beraber önemli ölçüde sorunlar çözüldü. Büyük oranda sorunlar çözüldü diyoruz ama yine sorunlarla karşı karşıya kaldık.

Özellikle önemli güvenlik açıkları ortaya çıktı ve Apple bu açıkları kabul etti. Neticesinde yeni bir sürüm hazırlandığı duyurulmuştu. Beklendiği gibi oldu ve iOS 13.1.1 sürümünün yayını yapıldı.

iOS 13.1.1 Güncellemesi Geldi

Çok kısa bir süre öncesinde iOS 13.1.1 sürümünün yayınlandığı açıklandı. Arada sadece 1 haftalık bir sürenin bulunması nedeniyle, yeni güncellemenin hatalar için yayınlandığını açık bir şekilde söyleyebiliriz.

Başta hatalar için bir düzenleme yapıldı ancak asıl mesele, güvenlik açıklarının kapatılması oldu. Güvenlik açıklarının kapatılması noktasında önemli bir adım atıldı.

iOS 13.1.1

iOS 13.1.1 sürüm notları açıklanmadığı için kesin olarak güncellemelerin neler sunduğunu görmek mümkün olmadı. Yine de testler sonrasında ortaya çıkan detaylar var. Buna göre 6 başlık altında önemli hatalar gideriliyor.

iOS 13.1.1 Hataları Giderdi

İlk olarak iPhone akıllı telefonlarında yer alan klavye açığının giderildiği belirtildi. Klavyede yer alan güvenlik açığının giderilmesinin dışında, anımsatıcılar kısmında yer alan sorunların da önüne geçildi.

Pil tüketimi sorunlarının yeniden düzenlendiği, Yedeklemeden geri yükleme yapılırken yaşanan hataların giderildiği, Siri ses sorunlarının giderildiği güncellemenin herkes için yayınlandığını ekleyelim. iOS 13.1.1 sürümünde yer alan değişiklikler genel olarak bu şekilde sıralanabilir. Güvenlik açıklarının ne derece kapatıldığını testlerden sonra öğrenmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 AirPlay Özelliği Desteklenmeyen Uygulamalarda Nasıl Kullanılır?

Bu noktada 115 MB gibi bir boyuta sahip olan ara güncellemenin ne derece başarılı olduğu da ortaya çıkacak. Şimdilik güncellemelerin testlerinin yapılmasını bekliyoruz. Yeni bir sorun ya da performans sıkıntısı ortaya çıkacak olursa, sitemizde bilgileri paylaşacağız.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?