iOS 12 işletim sisteminin güncellemeleri devam ediyor. 25 Mart etkinliğinden hemen sonra yayınlanan iOS 12.2 büyük güncellemesinin sonrasında yayınlanan iOS 12.3 beta sürümüyle beraber güncellemelerin bir süre daha devam edeceği de ortaya çıktı. Ardı ardına gelen güncellemeler sonrasında yeni bir tartışma da ortaya çıktı.

Bazı kullanıcılar güncellemelerden sonra iOS 12 işletim sisteminin aşırı derecede pil tüketimine neden olduğu yönünde eleştiriler yapmaya başlamıştı. Gelen tüm bu eleştiriler ve yorumlardan sonra ise iAppleBytes bir pil testi yapmaya karar verdi. iOS 12 pil testinin sonuçları ise oldukça ilginç.

iOS 12 Pil Testi Sonuçlarında Dikkat Çeken Sonuçlar

Apple’ın yeni işletim sisteminde performansı arttırdığı kesin ancak teste göre aynı durum pil dayanma süresi için geçerli değil. Testlere baktığımız zaman iPhone 6s modelinde iOS 12 işletim sisteminin son sürümü olan iOS 12.3 beta sürümü, pek başarılı bir pil süresi sunmuyor.

Bu sürümü kullanan akıllı telefon eski işletim sistemlerine göre çok daha kısa sürede kapanıyor. iOS 12.3 beta sürümünü ise iOS 12.2 sürümü takip ediyor. Bunun hemen sonrasında iOS 11.4.1 sürümünün öne çıktığını görüyoruz.

Pil süresi en fazla dayanan işletim sistemi ise iOS 10.3.3 işletim sistemi. İki nesil öncesinin işletim sisteminde, pil dayanma süresinin daha iyi olması kafa karıştırıcı.

Burada bazı etkenlerin olduğunu da söylemek gerekiyor. Bir kere testlerin iPhone 6s akıllı telefonlarında yapılmış olması dikkat çekici. Daha yeni iPhone modellerinde sonuçlar biraz daha farklı olabilir. Bir diğer dikkat edilecek kısım ise iOS 12.3 sürümünün henüz beta aşamasında olması. İşletim sistemi güncellemesinin beta serisinin tamamlanması durumunda, pil dayanma sürelerinde önemli değişiklikler olabilir.

Kısacası bunun için final sürümünü beklemek gerekiyor. Ama tabii ki iOS 12.2 işletim sistemi sürümünün final sürüm olarak yayınlandığını ekleyelim. Yani bu seride değişiklik söz konusu olmayacak. Belki iPhone modeline göre bir değişiklik olabilir. Sözü daha fazla uzatmadan sizi testlerle baş başa bırakalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone XE Akıllı Telefonları Hazırlanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?