iOS 12’de otomatik yazılım güncellemeleri nasıl kapatılır?

0
1492
iOS 12 Public Beta 4

Otomatik güncellemeler bazen can sıkıcı olabilir. Gece boyunca cihaz yaptığı güncellemeler yüzünden şarj sorunu yaşayabilir. Kullanmadığınız uygulamaların sürekli güncellenmesi de iPhone’unuzda depolama sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için iPhone’unuzda otomatik güncellemeleri kapatmanız gerekebilir.

iOS 12’den önce otomatik güncelleme özelliği aktif olarak gelmiyordu. iOS 12 ile birlikte artık uygulamaları ve iOS’u manuel güncellemenize gerek kalmıyor. Aslında depolama sorunu yaşamayanlar için çok iyi bir özellik bu. Çünkü internet sıkıntısı yaşadığınız bir zamanda, bir uygulamayı kullanabilmek için önce güncellemek gerekiyordu. Bu da zaman ve internet kotası kaybı anlamına geliyordu.

Depolama sorunu yaşayanlar, jailbreak yapanlar iOS 12’nin otomatik güncelleme özelliğini kapatırlarsa iyi olacaktır. Çünkü iOS 12’nin kendini güncellemesi demek jailbreak’in de bozulması demektir.

Apple otomaik indirmeler hakkında şunu demiş: İndirildikten sonra yazılım güncellemelerini bir gecede otomatik olarak yükleyin. Güncellemeler yüklenmeden önce bir bildirim alacaksınız. İphone’unuz güncellemeyi tamamlamak için şarj edilmeli ve Wi-Fi’ye bağlanmalıdır.

iOS 12’nin otomatik güncelleme özelliği nasıl kapatılır?

Adım 1: Her şeyden önce, yerli Ayarlar uygulamasında yolculuğumuza başlayacağız. Ayarlar uygulamasını basit bir dokunuşla başlatın.

2. adım: Genel seçeneğini bulun, seçin ve sonra mevcut seçeneklerden yazılım güncellemesini seçin.

Adım 3: Muhtemelen açık olarak ayarlanmış Otomatik Güncelleştirmeler başlıklı bir seçenek göreceksiniz. Buna dokunun.

İşlem Tamam.

Artık kontrol sizin elinizde. Bu ayarı açmadan iOS otomatik güncelleme yapamayacaktır. Güncelleme yapmak için kendiniz Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme kısmından güncelleme yapabileceksiniz.

 

İLGİLİ HABER:  Büyüleyen MacBook Touch Konsepti Gerçek Olabilir Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?