iOS 12

iOS 12 işletim sistemiyle beraber Apple’ın çok önemli değişiklikler sunmadığı düşüncesi giderek yaygınlaşmaya başladı. Bir yere kadar bu düşünce doğru. Genel anlamıyla söz konusu işletim sistemi sürümünün çok büyük yenilikler getirmediği de doğru. Buna karşın daha çok kararlılık ve performans yönü üzerinde durulmuş bir sürümden söz ediyoruz.

iOS 12 serisi için durum bu olsa da herkese açık olarak yayınlanan beta sürümünden sonra yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Apple tarafından resmi olarak onay almış değil ancak firmaya yakın kaynaklar ve geliştiricilerden gelen bilgilere göre yeni beta sürümleriyle beraber yeni değişikliklerde yolda.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Betalarında Farklı Özellikler Görebiliriz

İddialara göre beta sürecinde birkaç yenilik daha ortaya çıkacak. Tabii ki bu yenilikleri Siri değişiklikleri, yeni menüler, yeni arayüz gibi büyük değişiklikler olarak görmeyeceğiz. Bu yenilikler daha çok genel kullanım alanında yapılacak olan değişiklikler olacak.

iOS 12

3D Touch destekli olmayan cihazlara trackpad özelliğinin gelmesi gibi küçük çağlı ancak genel kullanımı oldukça zenginleştirecek olan adımlar göreceğiz. Tanıtımı yapılan mevcut özellikler içinde geliştirmeler bekleniyor. Sürekli açık ekran özelliği olarak görebileceğimiz sistemin geliştirilmesi ve Face ID için çoklu kullanıcı desteğinde olduğu gibi sistem değişikliklerinin yapılması da bekleniyor.

Yeni beta sürümleriyle beraber bu özellikleri daha detaylı olarak görmemiz mümkün olacak. Herkse açık beta sürümlerinde gelecek olan değişiklikleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Her yeni beta sürümünde değiştirilecek olan özellikleri sizlere aktarmaya çalışacağız. Henüz beta 1 sürümünde olduğumuz için şu an ileriye dönük olarak net bilgiler vermek mümkün değil.

İlginizi Çekebilir: iPad Pro Konsept Çalışması Beğeni Topladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?