iOS 12 ve iOS 11.4 Batarya Testi

iOS 12 ve iOS 11.4 işletim sistemleri batarya testinde karşı karşıya geldi. iOS 12 ve iOS 11.4 arasında batarya testinde kim önde? iOS 12 bekleneni verebildi mi?

0
472
iOS 12 ve iOS 11.4

iOS 12 işletim sisteminin ilk beta sürümü üzerinden testler devam ediyor. Apple’ın kararlılık üzerine ve sorunsuz bir işletim sunmak üzerine yapmış olduğu çalışmaların sonucu olarak görebileceğimiz iOS 12 işletim sistemi, birçok açıdan da testlerde fark yaratmaya başladı. İlk olarak yeni işletim sisteminin hız konusunda öne çıktığını ve testlerde de hız konusunda fark yarattığını gördük.

Bakınız: iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 Karşılaştırması! Hız Artışı Var Mı?

iOS 12 beta 1 sürümüyle yapılan hız testlerini daha önce paylaşmıştık. iPhone 5s modelinden iPhone 8 serisine kadar tüm modellerde performans artışı sunduğu görülen işletim sisteminin, performans testlerinde geçtiğini söyleyebiliriz.

Tabii ki özellikle iPhone kullanıcılarının hız dışında merak ettikleri bir diğer konu ise yeni işletim sisteminin batarya değerleri. Bu konuda da Apple’ın ilk beta sürümüyle beraber fark yarattığını net bir şekilde söylemek mümkün. iOS 12 ve iOS 11.4 arasında yapılan batarya testinin detaylarına ve Apple’ın yeni işletim sisteminde ne kadar başarı elde ettiğini tüm detaylarla değerlendirelim.

iOS 12 ve iOS 11.4 Batarya Testinde Kim Önde?

Yine geliştiriciler tarafından yapıldığı görülen iOS 12 ve iOS 11.4 batarya testinin, çok önemli detayları ortaya koyduğunu görüyoruz. Şu an için en yeni iPhone modeli olarak gösterilen iPhone X akıllı telefonları üzerinde test yapıldığını belirterek başlayalım.

iPhone X modelinde yapıldığı görülen testlerde iOS 12 kullanan model ile iOS 11.4 sürümü kullanan model pil performansına sokuluyor. Pil testinde iOS 11.4 işletim sistemi kullanan modelin, 7 saat 10 dakika gibi bir süre boyunca dayandığı görülüyor.

iOS 12 işletim sistemi kullanan iPhone X akıllı telefonunun ise aynı değerlerle beraber 10 saat 50 dakika gibi bir dayanma süresine sahip olduğu görülüyor. Her iki sürümde de aynı değerler üzerinden testler yapılıyor. Yani Apple’ın söylediği gibi yeni işletim sisteminin pil konusunda %50’lik bir performans farkı ile geldiği görülüyor.

İLGİLİ HABER:  Chevrolet 2016 Model 14 Aracında CarPlay Desteği Sunacak

Yeni işletim sisteminin sadece beta 1 sürümünde bile 3 saatlik bir fark oluşmuş olması, Apple’ın beklentileri karşıladığını gösteriyor. Özellikle pil konusunda bu değerlerin elde edilmesi iPhone modelleri için yeni rekorların geleceğinin de en büyük kanıtı. Ayrıca paylaştığımız videoda bir de performans testi olduğunu belirtelim. İlk olarak iki işletim sisteminin iPhone X akıllı telefonlarında performans testleri yapılıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?