HomePod

Yeni yazılımlar için ardı ardına güncellemeler yayınlayan Apple’ın iOS 12 final sürümünü yayınladığını dün paylaşmıştık. Yeni sürümün dağıtımı devam ederken markanın iOS bağlantılı olarak çalışan HomePod akıllı hoparlör modeli içinde bir güncelleme yayınladığı ortaya çıktı.

HomePod güncellemesinin yayınlanmasının ardından açıklanan sürüm notları, HomePod serisine nasıl yenilikler geldiğini de göstermiş oldu. Apple’ın tanıtım sırasında da söz ettiği yeni özellikleri getiren güncellemenin detaylarına geçelim. Her ne kadar ülkemizde hala tam olarak kullanılmıyor olsa da yetenekleriyle dikkat çeken HomePod için yenilikler oldukça iddialı.

HomePod Yenilikleri Neler?

Güncelleme sonrasında yayınlanan sürüm notlarına baktığımız zaman önemli yeniliklerin getirildiğini görüyoruz. İlk yenilik HomePod arama ve yanıt verme özelliği. Güncelleme sonrasında sadece akıllı hoparlörü kullanarak aramaları cevaplayabilir veya arama yapabilirsiniz. Tüm kontroller, akıllı hoparlör modeli üzerinden yapılabiliyor.

Gelen bir diğer özellik ise şarkı sözü özelliği. HomePod bir akıllı hoparlör modeli ve müziğe yönelik bir cihazdan söz ediyoruz. Yeni güncellemede buna yönelik bir düzenleme getiriyor. Artık Siri’yi kullanarak şarkı sözlerini söylemeniz, o şarkının çalınması için yeterli oluyor. Siri’ye komut verirken illaki şarkının adını söylemek gerekmiyor. Bunun yerine şarkıyı bir miktar söylemek yeterli.

HomePod

Son olarak Siri kısayollarının kullanıma alındığını da ekleyelim. Özellikle günlük rutinlerinizi öğrenmeniz için Siri’ye vereceğiniz kısa komutlar yeterli olacak. Mesela Siri’ye Günaydın dediğiniz zaman, güne başladığınız anlaşılacak ve size günün haberlerini okumak gibi ayrıcalıklar sunulacak. Kısa komutların çalışma mantığı da yine bu şekilde işleyecek.

Tüm özellikleriyle beraber güncellemenin yayınlandığını ekleyelim. iPhone üzerinden yapılan güncelleme, hemen hemen her kullanıcılar verilmiş durumda. Ülkemizde satılır mı bilinmez ama HomePod için bu şekilde güncellemelerin devam edeceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Şu Anda iPhone X Alınır mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?