iOS 12.1

iOS 12 final sürümünün yayınlanmasının üzerinden bir hayli süre geçti. Hatta yeni işletim sistemi güncellemesinin büyük güncellemelerinin de yayınlandığını söylemek gerekiyor. İlk büyük güncellemeleri yayınlanan ve şu sıralar yeni güncelleme için beta sürecine giren iOS 12 işletim sisteminin, yeni kullanım oranları da açıklandı. Apple’ın yeni sistemine geçiş sürecini ne kadar hızlandırdığına bakalım. Oranlar pek şaşırtıcı olmasa da sürprizler var.

iOS 12 Kullanım Oranı %75 Barajını Geçti

iOS 12 işletim sisteminin bugün itibariyle açıklanan kullanım oranları %75.05 olarak kaydedildi. %75 kullanım oranının üzerine çıkılmış olması, Apple’ın bu alanda kendi rekorunu kırdığını gösteriyor. Bir önceki sürüm olan iOS 11 işletim sisteminden 3 hafta kadar daha önce %75’lik baraj geçilmiş oldu. Beklenen kullanım oranlarından sonra merak edilen bir soru da cevap bulmuş oldu. Görünen o ki Apple kullanıcıları iOS 12 işletim sisteminden memnun.

iOS 12

Genel olarak kullanım oranlarına ve işletim sisteminin uzun kullanım testlerine baktığımız zaman da çok daha az hatanın karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Hala iOS 12 işletim sistemine geçiş için bekleyen kullanıcılara bu kısımda öneriler sunmak mümkün.

Genel değerlendirmelere ve uzun kullanım testlerine bakacak olursak iOS 12 işletim sistemine geçmek için yeni bir güncelleme beklemeye gerek yok. Mevcut sürüm yeterince başarılı ve iOS 11 serisine göre çok daha az hataya sahip. Bu arada hala %11.1’lik bir kısmın iOS 11 işletim sistemini kullanmaya devam ettiğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir: iPad ve Apple Pencil ile Çizim Yapmayı Öğrenme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?