iOS 12 Beta 1

iOS 12 işletim sistemi uzun bir bekleyişin ardından yayınlandı ve bir nevi Apple kullanıcılarının yeni umudu oldu. Öyle ki iOS 12 işletim sisteminin konuşulmaya başlamasının hemen öncesinde iOS 11 işletim sisteminde çok büyük sorunlar ortaya çıktı. Sadece sorun değil, bu işletim sisteminde Apple’ın çok önemli kararlar aldığını ve kullanıcılarını bir hayli rahatsız ettiğini de gördük. iPhone pil yavaşlatma skandalı olarak ortaya çıkan bu kararlar ve hız sorunları gibi sorunların yanında, güvenlik açıklarının da ortaya çıkması bu sürümün hızlı bir geçiş sürümü olacağını da göstermişti.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 işletim sisteminin tanıtımı bu nedenlerle çok daha önemli hale gelmişti. Sadece kullanıcılar için değil Apple içinde iOS 12 çok önemli bir işletim sistemi haline geldi. Tanıtım sonrasında da iOS 12 işletim sistemine beklendiği gibi farklı bir yaklaşım gösterildiği de ortaya çıkmıştı. Bu sürüm önemli yenilikler yerine daha stabil işletim sistemi olması adına yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde iOS 12 Public beta sürümünün de yayınlandığını gördük. Bu sürümle beraber de kullanıcıların aklında yeni bir soru işareti oluştu. iOS 12 Public Beta Yüklenmeli Mi?

iOS 12 Beta 1 Ne Kadar Başarılı?

Hemen belirtelim çok uzun süre kullanım denemeleri ya da benzeri testler henüz yayınlanmadı. Bu nedenle tam olarak yeni işletim sisteminin public betası için kesin açıklamalar yok. Buna karşın yeni işletim sistemi için yapılan ilk testlerde sonrasında da beta kullanımı için genel görüşler ortaya çıktı.

iOS 12 Beta 1

Bu değerlendirmelere baktığımız zaman iOS 12 işletim sisteminin betası çok daha kararlı bir beta. iOS 11 serisinde yer alan hataların birçoğu bu sürümde bulunmuyor. Ancak diğer serilerde olduğu gibi sonuçta beta süreci ve yine hatalar söz konusu.

Bu nedenle standart kullanıcılar için henüz beta 1 sürümünü önermiyoruz. Geliştirici hesaplarınız var ve bu yönde çalışmalar yapıyorsanız beta sürümlerini deneyebilirsiniz ancak standart kullanımlar için en azından birkaç beta sürümü daha beklemek gerekiyor. iOS 11.4.1 sürümü betalarından devam edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Apple Haritalar Sıfırdan Ele Alınacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?