iOS 12 Public Beta 3 Yayında! Değişiklik Var Mı?

0
77
iOS 12 Public Beta 3

Birkaç gün kadar önce Apple, iOS 12 için yeni beta sürümlerini yayınlamıştı. Marka tarafından yapılan açıklamayla beraber iOS 12 beta 4 sürümünün sadece geliştiriciler için yayınlandığını belirtilmişti. Yeni sürümün herkese açık olarak yayınlanan versiyonu ise sonunda geldi. Bugün iOS 12 Public Beta 3 sürümü de yayınlandı. Yeni sürümle beraber gelen değişikliklere ve yeni sürümü yüklemek için yapmanız gereken işlemlere bakalım.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Public Beta 3 Neler Getirdi?

Yeni beta sürümüyle beraber geliştiriciler için yayınlanan beta 4 sürümünde yer alan özellikleri görüyoruz. Yani geliştiriciler için beta 4 sürümü, herkese açık olarak yayınlanan iOS 12 Public Beta 3 sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle herkese açık olarak yayınlanan sürümünde yine çok önemli değişiklikler getirmediğini görüyoruz. Daha çok hatalara ver performans sorunlarına karşı bir düzenleme serisi sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

iOS 12 Public Beta 3

Fakat bir önceki yazımızda bu konuda bazı bilgiler için paylaşım yapmıştık. iOS 12 beta 4 sürümüyle beraber bazı sorunlar ortaya çıktı. Daha önceki yazıda bu sorunlardan söz ettik. Siri, CarPlay gibi bölümlerde yer alan hatalar iOS 12 Public Beta 3 sürümünde de karşımıza çıkıyor. Apple’ın bunun için uyarısı, yeni beta sonrasında sistemin yeniden başlatılması. Ancak bunun ne kadar geçerli olacağı da şu an için tartışma konusu.

Son olarak yeni beta sürümünü yüklemek için Apple’ın beta programına kayıt olmanız gerektiğini ekleyelim. Beta programına kayıtlı kullanıcılardansanız, tek yapmanız gereken “ayarlar>genel>yazılım güncelleme” yolunu izleyerek yeni güncellemeyi yüklemek olacaktır. Fakat unutmayın ki beta sürümünde şu an için bazı hatalar var. Bu nedenle kararlı sürümlere kadar beklemek daha mantıklı olacaktır. En azından son betalara kadar beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 4 Hataları Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 9 Mart'ta Tanıtılıyor!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?