iOS 12 Public Beta 3 sürümün yayınlandığını haberlerimizde belirtmiştik. Dün yayınlanan yeni sürümle beraber bazı hataların giderildiğinden ve genel olarak performans artışı sağlandığından söz etmiştik. Yeni sürüm ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktığı zaman, sitemizden bilgilere yer vereceğimizi de belirtmiştik. İlk testler sonrasında da iOS 12 Public Beta 3 yenilikleri ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan ilk yenilik ise hücresel veri kısmında oldu. Yeni düzenlemeyle beraber hücresel veri tüketiminin daha başarılı bir şekilde kontrol edilmesi sağlanacak.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Public Beta 3 Yeni Hücresel Veri Menüsü

Hücresel veri tüketen uygulamalar üzerine yeni bir düzenleme söz konusu. Yeni düzenleme sayesinde kullanıcıların hangi uygulamanın ne kadar hücresel veri tükettiği konusunda daha rahat bir şekilde bilgi alması sağlanacak. Ayrıca bu kontrollerde geliştirilecek. Eski sistemde uygulamaların alfabetik olarak listelendiğini ve kullanıcıların buradan seçimler yaparak hücresel kullanım verilerini elde ettiğini biliyoruz. iOS 12 Public Beta 3 sonrasında yapılan düzenleme ise bu sistemi tamamen olmasa da büyük bir ölçüde değiştiriyor.

iOS 12 Public Beta 3

Artık uygulamalar hücresel veri kullanımlarına göre sıralanıyorlar. Bu sıralama sayesinde hangi uygulama daha çok veri kullanıyor, çok daha kolay bir şekilde öğrenmek mümkün oluyor. Ayrıca yine bu menü üzerinde veri kullanımlarını sıfırlama gibi bir işlemi de kolayca yerine getirebileceksiniz.

Yeni sistemin sunduğu ayrıcalıklardan birisi de kontrol butonu olacak. Listelerin hemen yanında yer alan butonları kullanarak, uygulamaların veri kullanımlarını düzenleyebileceksiniz. Hangi uygulama WİFİ bağlantısı ile çalışacak, hangi uygulama direk mobil veride kullanılabilecek gibi ayarları bu ekran üzerinden yapabileceksiniz. Tüm bunlar için Ayarlar menüsünden yine “Hücresel” ayarlar kısmına girmeniz yeterli olacak. Tabii ki iOS 12 Public Beta 3 sürümü gerektiğini unutmayalım.

İlginizi Çekebilir: i9 İşlemcili 2018 MacBook Pro Sıcaklık Sorunu ile Gündemde

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?