iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatası

iOS 12 işletim sistemi kısa süre önce yayınlandı. Yeni işletim sistemi sürümünün şu sıralar ilk beta serisinin yayınlanması bekleniyor. Hafta içerisinde beta 2 sürümü de yayınlanan iOS 12.1 güncellemesinin öncesinde, son iOS 12 kullanım oranları açıklandı. iOS 12 işletim sisteminin ne kadar yaygınlaştığını gösteren yeni rapor, iOS 11 sürümü içinde durumu göstermiş oldu. Hemen yeni güncellemenin kullanım oranlarına bakalım.

iOS 12 Kullanım Oranıyla iOS 12 İşletim Sistemini Geçti

Yeni rapor Mixpanel tarafından yayınlandı. Yayınlanan rapora göre iOS 12 çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Yeni işletim sistemi sürümü şu an için %46.83 oranına ulaştı. Bu oran, sadece 2 haftalık bir süre içerisinde iOS 11 işletim sisteminin geri planda bırakıldığını gösteriyor.

iOS 12

iOS 11 sürümü için kullanım oranlarının ise %46.21 olarak açıklandığını ekleyelim. Her iki sürüm arasında çok küçük bir fark söz konusu. Buna karşın iOS 12 işletim sistemi daha öne geçmiş durumda. iPhone 5s modeline kadar iOS 12 güncellemesinin gelmesi, bu oranın daha da artmasını sağlayacaktır.

iOS 10 ve daha eski işletim sistemi sürümlerinde ise kullanım oranlarının sadece %6.96 olarak kaldığını belirtelim. Muhtemelen bu oran da eski cihazlardan oluşuyor. Geçen seneyi düşünecek olursak, iOS 11 aynı dönemde %45.31 kullanım oranına sahip olmuş ve eski sürümler daha yüksek bir kullanım oranında açıklanmıştı. Bu kez durumun daha farklı olduğunu ve iOS 12’nin önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Optimizasyonlar kullanıcılar tarafından sevilmiş gibi.

İlginizi Çekebilir: Apple, Casus Çin Çipi Açıklamasını Yayınladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?