Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olacak olan iOS 12 işletim sistemi WWDC 2018 etkinliğinde karşımıza çıkacak. WWDC 2018 etkinliğine sadece bir hafta gibi bir süre kalmasının ardından iOS 12 konusunda da yeni detaylar elde etmeye başladık.

Her ne kadar iOS 12 işletim sisteminde, yenilik konusunda çok önemli bir artı beklenmese de optimizasyon konusunda çok önemli adımlar atılacak. Haliyle hazırlanan konsept çalışmalarında da bu yönde birçok detay görüyoruz. Son yapılan çalışmada bunlardan bir tanesi. Yeni konsept çalışması iOS 12 için önemli bazı ipuçları da vermiyor değil.

iOS 12 ile Yeni Konsept Çalışması

Konsept çalışmasına göre ilk yapılacak olan değişiklik bildirim sisteminde karşımıza çıkacak. Bildirim sisteminde yapılacak olan değişikliklerin ise uzun süredir beklenen toplu bildirim menüsü şeklinde olduğunu ekleyelim. Bu değişiklik daha öncede gündeme gelmişti.

iOS 12 konsept

Bildirimlerin ayrı ayrı gösterimi değil de her uygulama için tek bir sınıf içerisinde görüntülenmesi sağlanacaktı. Fakat Apple henüz bu sistemi sunması. Toplu bildirim özelliğinin artık iOS 12 ile hayata geçmesi bekleniyor. Yeni konsept çalışmasında bazı önemli widget kullanımlarının yapıldığını da ekleyelim. Hava durumu biri ekstra kısımlar olacak.

Konsept çalışmasında dikkat çeken son detay ise sistemin uygulamalara karşı daha geniş bir ayrıcalık sunacak olması. Gelen bildirimlere farklı uygulamalar için anında cevap verme gibi ayrıcalıkların olacağından söz ediliyor. iOS 12 konsept çalışmasında bunların dışında önemli arayüz değişiklikleri de olacaktır. Tüm bu detaylar için WWDC 2018 etkinliğini bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?