iOS 12 Konsept Çalışması Beklenen Özellikleri Ortaya Çıkardı

iOS 12 işletim sistemi sürümü için yeni bir konsept videosu yayınlandı. iOS 12 işletim sistemi sürümü için beklentileri ortaya koyan konsept videosu haberimizde.

0
63
iOS 12

iOS 11.3 işletim sistemi güncellemesinin yayınlanmasının ardından gözler iOS 12 işletim sistemine çevrildi. Apple, yeni işletim sistemi sürümünden önce iOS 11.4 güncellemesini de yayınlayacak ancak iOS 12 beta sürümüyle aynı anda, yani WWDC 2018 etkinliğinde yayınlanan bir güncelleme göreceğiz. Haliyle yeni gündem iOS 12 işletim sistemi.

Durum böyle olunca yeni işletim sisteminin neler sunacağı konusunda da meraklı sorular gelmiyor değil. Tüm sorulara cevap olmasa bile yeni işletim sistemi sürümüyle beraber gelecek yenilikler için çoktan konsept videoları da hazırlanmaya başlandı. Hazırlanan son konsept videosu ise bir hayli dikkat çekici özellikleri işaret ediyor.

iOS 12 Konsept Çalışması Hangi Özellikleri Öne Çıkarıyor?

Hazırlanan son konsept videosuna göre, sürekli açık ekran sistemi ve yeni bir karanlık tema ilk dikkat çeken özellikler olacak. Özellikle karanlık modun, uzun süredir beklenen yeni tema düzenini sunacağı konusunda bilgiler verilmiş durumda. Bir hayli dikkat çeken yeni tema düzeninin dışında grup görüşmeleri geliştirilmiş olan FaceTime sistemi, yeni bildirim menüleri ve daha birçok yeniliğe de vurgu yapılıyor.

Bu özellikler içerisinde hangilerinin uygulanacağı ve iOS 12 ile kullanıcılara sunulacağını bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz tek şey bu sürümde genel olarak hatalar üzerine odaklanma yapılacak ve çok daha kararlı bir işletim sistemi sunulmaya çalışılacak.

Kısacası yeniliklerden çok, daha kararlı çalışan ve çok daha yüksek performans sunan bir işletim sistemi sürümünü konuşuyor olabiliriz. Bunlar için Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2018 etkinliğini beklemek gerekiyor. Etkinlikle beraber iOS 12 dışında daha birçok sürpriz haberin gelebileceğini de ekleyelim. Mesela iPhone SE 2!

Önceki Haber: Kavisli iPhone Modeli için Beklenen Konsept

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?