iPhone X

iOS 12 işletim sisteminin kullanımı başladı. Son kullanıcı tarafından iOS 12 işletim sisteminin testleri yapılmaya başlayınca, yeni işletim sistemi sürümü için detaylarda netlik kazanmaya başladı. Ana hatlarıyla yeni sürümün ne gibi değişiklikler getirdiğini dile getirmiştik. Fakat kullanım başlayınca, özel kullanımlar ve küçük düzenlemeler karşımıza çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de iPhone X akıllı telefonlarında karşımıza çıktı. Çok büyük gibi gözükmeyen ancak kullanıcıların şikayet ettiği bir özellik için değişiklik yapıldı.

iPhone X Ekran Görüntüsü Alma Özelliği için Güncelleme

Eski sistemde iPhone X akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak için güç tuşu ve ses açma tuşunu kullanıyordunuz. Fakat tuşların simetrik olması, tek elle kullanımda istemsiz bir şekilde ekran görüntüsü alınmasına neden oluyordu. Kilit ekranını açma kısmında çok sık yaşanan sorun iOS 12 sonrasında düzenleme alıyor.

iPhone X

iOS 12 işletim sistemi güncellemesinden sonra, iPhone X akıllı telefonlarında ekran görüntüsü özelliği için değişikliğe gidildi. Yeni güncelleme sonrasında kilit ekranını geçmeden ekran görüntüsü almak mümkün olmayacak. Bu sayede ekranı uyandırmak için uğraşırken ekran görüntüsü alma sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Mini bir düzenleme olsa da sevileceğini düşündüğümüz düzenlemenin yeni iPhone modelleri için de geçerli olacağını ekleyelim. Ekran görüntüsü alma konusunda daha ne gibi değişikliklerin olacağını zamanla öğreneceğiz. Öyle ki güncellemeler devam edecek ve güncellemelerle beraber benzer düzenlemeler gelecek.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’de garantisi geçerli olan iPhone XR modelleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?