Apple, birçok teknolojide öncü markalar arasında olsa da bazı teknolojiler ya da sistemlerde markanın geri planda kalmayı tercih ettiği bir gerçek. Sanal gerçeklik teknolojisi ise bu konuda en büyük örneklerden biri olarak gösterilebilir. Samsung’un, HTC’nin, Google’ın bu alanda yaptıkları tüm çalışmalara rağmen Apple’ın sanal gerçeklik teknolojisine geçmemesi, markanın stratejilerini ortaya koymakta.

Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle bu alanda ciddi bir çalışma yapılmış ve çok uzun bir süre bu sistemlerin de kullandığını görmeye başladı. Bu şekilde beklenen hızlı gelişmelerden birisi de NFC teknolojisinde yaşanacak gibi gözüküyor. Son bilgilere göre iOS 12 işletim sistemiyle beraber çok daha gelişmiş bir NFC teknolojisi göreceğiz.

iOS 12 ile Yeni NFC Dönemi

Son gelen bilgilere göre Apple bu konuda geliştiricilere tam yetki verdiğini açıkladı. Üçüncü parti geliştiriciler artık NFC çipine tam olarak erişim sağlayacaklar ve bu da kullanıcıların çok farklı sistemlerle karşı karşıya kalmasını sağlayacak.

iOS 12, NFC

Geliştiricilerin devreye girdiği bir projede ne gibi gelişmelerin yaşanacağı tahmin etmek oldukça zor. Açık kaynak kodlu sistemlerden yola çıkacak olursak, yeni NFC sistemi çok daha başarılı dinamiklere sahip olabilir. Aynı zamanda çok daha işlevsel bir sistem görebiliriz.

NFC Çipleri Yeniden Düzenleniyor

Evet, belki geliştiricilere tam erişim imkanı sunulmuş oldu ancak bu sistem yine mevcut NFC çiplerinde çok ses getirmeyebilir. Geliştiricilerin daha geniş kapsamlı çiplere ulaşması, çok daha farklı bir yapının elde edilmesini sağlayabilir.

İşte bu noktada Apple’ın yeni çiplerinde RFID sistemini kullanılabilir hale getireceği belirtiliyor. Yani bu demek oluyor ki; birçok turnike girişinde, kapı girişlerinde, çok daha genişletilmiş ödeme sistemlerinde iPhone akıllı telefonlarını kullanabileceksiniz. Bunlar için iOS 12 işletim sisteminin yayınlanmasını merakla bekliyoruz. Detaylar iOS 12 ile ortaya çıkacak.

İLGİLİ HABER:  Foxconn Çalışanından İlginç iPhone 8 İddiası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?