iOS 12

Tanıtımının WWDC 2018 etkinliğinde yapılacağı açıklanan yeni işletim sistemi iOS 12 için hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Tam anlamıyla yeniliklerin neler olacağı konusunda bilgiler paylaşılmadı ama Apple’ın teknik ekibini çoktan hazırladığını ve geliştirmelere tüm hızı ile devam ettiğini biliyoruz. Hatta Apple’ın resmi açıklamalarında da bunu net bir şekilde görmek mümkün oldu.

Tüm özellikler ortaya çıkmış değil fakat ardı ardına konu hakkında detaylarda gelmiyor değil. Özellikle işletim sisteminin işleyişinin nasıl olacağı konusunda bilgiler almaya başladık. Hemen bu bilgiler hakkında detaylara geçelim.

iOS 12 Geliştirme Süreci Yıl Boyu Devam Edecek

Daha öncede açıklamalarda yer aldığı gibi iOS 12 işletim sistemi daha çok yeniliklere yönelmeyecek. Bunun yerine ilk önem verilen konu hatasız bir işletim sistemi sunulması olacak. Tabii ki yenilikler ve yeni özellikler göreceğiz ancak ilk etap için iOS 11 kadar çok sayıda değişiklik görmek mümkün olmayacak. Fakat bunun yanında hatası bir işletim sistemi sürümüyle karşılaşacağız. iOS 12 için elde edilen bilgiler bununla da sınırlı değil. Bugün ortaya çıkan detaylara göre iOS 12 güncelleme sistemi de farklı olacak.

iOS 12

Başlarda sunulmayan önemli ve bir o kadar da büyük yenilikler ara güncellemelerle beraber sisteme dahil edilecek. Yani parça parça tamamlanan ve haliyle hatasız olması sağlanacak olan bir işletim sistemiyle karşı karşıya kalacağız. Büyük güncellemelerin sayısının bu sürümde artabileceğini de söylemeden geçmemek gerekiyor.

Tüm bunları değerlendirdiğimiz zaman ise çok daha başarılı bir işletim sistemi sürümü beklentisi ortaya çıkıyor. Apple’ın bu konu hakkında düşündükleri ne kadar başarılı olacak ya da tüm bu iddiaların ne kadarı doğru olacak göreceğiz. Kesin olan kısım ise iOS 12 üzerinde çok daha kapsamlı çalışmaları yapılacağı ve bu sürümün hatasız olma olasılığının daha yüksek olduğu.

İlginizi Çekebilir: Twitter Mac App Store Desteğini Kestiğini Açıkladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?