iOS 12 için Yepyeni Konsept Çalışması

0
76
iOS 12

Apple’ın yeni yazılımları için bilgiler gelmeye başladıkça, bu konuda ünlü tasarımcılar ve geliştiriciler tarafından yeni konsept çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Kısa süre önce macOS 11 için yayınlanan yeni konsept çalışmasından söz etmiştik. Şimdi ise iOS 12 işletim sistemi için yeni bir konsept çalışması ortaya çıktı.

Yine tasarımcılar tarafından hazırlanan yeni konsept çalışmasında, önemli özelliklere yer verildiğini de ekleyelim. Ana ekran bölümünden, bildirimlere kadar hemen her konuda değişiklik yapıldığını gösteren çalışmanın detaylarına geçelim.

iOS 12 ile Yeni Düzen

Yeni konsept çalışmasının ilk olarak iPhone X modeli için önemli detayları ortaya çıkardığı görülüyor. Buna göre iOS 12 işletim sisteminin iPhone X ana ekranını yeniden düzenleyeceği görülüyor. Hava durumu, haberler ve benzeri bildirimlerin çentik bölümünden aşağı kaydırma yaparak görüntülenebileceği üzerinde durulan tasarımın, tüm iPhone modelleri için ana ekran tasarımının değiştirildiği görülüyor. Artık her seferinde ekran kaydırması yapılmasına gerek yok.

iOS 12

Bunun dışında işletim sistemine uzun süredir beklenen misafir modunun da eklendiğinden söz ediliyor. Misafir modu sayesinde kullanıcıların, cihazlarında farklı bir kullanıcı hesabı açması ve bu hesapta da sınırlı uygulama kullanımına izin vermesi gibi ayrıcalıkları olacak. Android akıllı telefonlarından tanıdığımız bir özellik olarak karşımıza çıkan yeni özelliğin iOS 12 ile nasıl kullanılacağını da şu an bilemiyoruz.

iOS 12

Bunun dışında konsept çalışmasıyla beraber ortaya çıkan bir başta detay ise yeni uygulama menüleri. Kullanıcıların uygulamalara erişimini kolaylaştırmak adına yeni bir uygulama menüsünün kullanılacağından söz ediliyor.

Sağ ve soldan açılır menülerin kullanıldığını görmek ve bu menüler içerisinde de istediğimiz gibi uygulama kısayollarının düzenlenmesini sağlamanın mümkün olacağı vurgulanıyor. iOS 12 konsept çalışmasının içerisinde yer alan özellikler bu şekilde karşımıza çıkmış oldu. Beklenen özellikler içerisinde de konsept çalışması içerisinde yer verilen detaylardan bazılarını görmek mümkün olmuştu. Haliyle beklentiler yavaş yavaş bu yönde oluşmaya başladı.

İlginizi Çekebilir: MacOS 11 Detaylarını Ortaya Çıkaran Tasarım Çalışması!

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here