iOS 12 İçin Yeni Konsept Yayınlandı

0
104
iOS 12

Mobil işletim sistemi konusunda devlerden biri olarak karşımıza gelen iOS, son olarak iOS 11 serisi ile kendisini gösterdi. Apple’ın beklenen değişiklikleri sunduğu sürüm olarak tanıtılan ve ARkit gibi sistemlere geçiş yapılan işletim sistemi, büyük beklentilerle gelmiş olsa da hataları nedeniyle biraz geri planda kalan bir işletim sistemi oldu. Yine de son güncellemelerle beraber kendisini toplamaya başladığını gördüğümüz işletim sisteminin şimdi ise yeni sürümlerini konuşmaya başladık. Bir yandan iOS 11 işletim sisteminin güncellemeleri devam ederken, bir yandan da iOS 12 işletim sistemi için ilk beklentiler konuşulmaya başlandı. Son olarak yeni işletim sistemi için hazırlanılmış olan konsept görüntüler yayınlandı.

iOS 12 Nasıl Olacak?

iOS 12 için hazırlandığı belirtilen yeni konsept görüntüleri, Apple’dan alınan bilgilere göre değil, kullanıcıların geri bildirimlerine göre hazırlanmış. Özellikle iOS 11 işletim sisteminden sonra gelen yorumlara yönelik olarak hazırlandığı belirtilen yeni işletim sistemi konsept çalışmasının getirdiği yenilikler ise bir hayli fazla.

iOS 12

Çalışmaya göre iOS 12 genel olarak çok daha sadece bir arayüz tasarımına sahip olacak. Genel olarak daha sade ikonlar ve çok daha sadece geçişler yapılmış menüler kullanılacağı konusunda bilgiler veren yeni konsept çalışmasının, bildirimler kısmında da yeni bir düzen sunulmasını sağlayacağı görülüyor. Yeni bildirim düzenine göre artık bir uygulamadan gelen bildirimlerin tek bir bildirim çubuğu üzerinde gösterilmesi sağlanacak.

Genel olarak oldukça başarılı bulunan konsept çalışmasının, gerçek iOS 12 sürümünü ne kadar yansıttığı ise tartışılır. Apple muhtemelen bu geribildirimlere dikkate alacaktır. Yine de henüz markanın planlarının ne boyutta olduğunu bilemiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  App Store İçin Zam Haberi Geldi

İLGİLİ HABER:  iPhone XI Kalıpları Sızdırıldı! Tasarım Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?