iOS 12 İçin Sistem Değişikliğine Gidiliyor

0
81
iOS 12

iOS 11 işletim sisteminin yayınlanmasının üzerinden uzunca bir süre geçti. Geçen süre boyunca hep iOS 11 işletim sistemini konuştuk. Kullanılan yenilikler ve sistemler bir yana, yeni işletim sisteminin hataları çok konuşulduğu. Apple’ın bu hatalar yüzünden aldığı eleştirinin ise sınırı yok. Marka her yeni sürümde yeni bir sorunlar gündeme geldi ve bir de skandala imza attı. iPhone yavaşlatmasına neden olan güncellemelerinde bu sürümle beraber yayınlandığı ortaya çıkmıştı. Tüm bu olumsuzluklar ardı ardına gelince, iOS 11’in yeniliklerine adeta gölge düşmüş oldu. Yaşanan bu olumsuzlukların iOS 12 işletim sisteminde yaşanmaması için Apple’ın farklı bir yola gittiği ortaya çıktı. Bu kez işletim sisteminin geliştirilmesinde olaya el konulacak.

iOS 12 İçin Beklenen Yenilikler Gelmeyebilir

Kullanıcıların performans ve güvenlik üzerinde daha fazla durduğunu gören Apple, sistem değişiklikleri yerine iOS 12 işletim sisteminde bu konulara yönelecek. Craig Federighi tarafından verilen bilgilere göre yeni bir geliştirme ekibi oluşturuldu. Geliştirme ekibinin üzerinde duracağı ilk konu işletim sisteminin performansı olacak. Performans konusunda çok daha başarılı bir sistem sunmak adına çalışmalar yaptığı belirtilen yazılım ekibinin, önemli değişikliklerden uzak duracağını göreceğiz.

iOS 12

Bu nedenle askıya alınan bazı değişikliklerin olduğu bile söyleniyor. CarPlay sisteminde yapılacak olan değişiklikler, Mail sistemi değişiklikleri, ana ekranda yapılacak olan değişiklikler, bildirim sistemi değişiklikleri gibi değişimler askıya alınacak. Daha doğrusu bir sonraki seneye ya da bir sonraki güncellemeye bırakılacak.

Güncellemelerin bir sonraki seneye ya da sürüme bırakılacak olması, ana iOS 12 işletim sisteminin çok daha kararlı olacağını gösteriyor. Apple’ın amacının da bu olduğunu biliyoruz. Yeni işletim sistemi hakkında tüm bu cevapları WWDC 2018 etkinliğinde alacağız. Yeni işletim sistemi için elde edilen bilgiler ve geliştirme ekibinin çalışmaları bu şekilde. Daha önce yayınlanan konsept görsellerinden farklı bir sistemin sunulacağı ise neredeyse kesin. Yani görsel açıdan çok büyük fark beklemeyin.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 için Yol Haritası Belli Olmaya Başladı

İlginizi Çekebilir: WhatsApp iOS Sürümüne Yeni Özellikler Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?