iOS 12 Gold Master Yayınlandı! iOS 12 Tarihi Belli Oldu

0
761

Apple merakla beklenen lansmanını gerçekleştirdi. Markanın etkinliğiyle beraber birçok yeni ürün tanıtıldı. iPhone XR, iPhone XS ve XS Max akıllı telefonlarının dikkat çektiği etkinliğin hemen sonrasında ise iOS 12 Gold Master sürümü yayınlandı.

Aslında iOS 12 final sürümünün herkes için yayına açılması bekleniyordu ancak beklentiler karşılanmadı. Bunun yerine iOS 12 Gold Master sürümü yayınlandı. Nedir bu iOS 12 Gold Master sürümü detaylara bakalım.

iOS 12 Gold Master Kullanıma Açıldı

iOS 12 Gold Master sürümü, iOS 12 final sürümüyle aynı yapı numarasına sahip. Yani aslında final sürümle aynı sürüm olarak değerlendirilebilir. Fakat bu sürüm sadece geliştiricilere ve beta programına kayıt olan kullanıcılara sunuluyor. Yani herkes için yayınlanmış final sürümünden söz etmek mümkün olmuyor. Bunun yerine geliştiriciler ve beta kayıtlı kullanıcıların yeni güncellemeyi alabileceklerini ekleyelim.

iOS 12 Gold Master

Yeni güncellemenin hemen ardından final sürümde yayınlanacak. Final sürüm için 17 Eylül açıklaması gelmiş durumda. 17 Eylül tarihi itibariyle, destekli olan tüm cihazlarda iOS 12 yüklenebilecek. iOS 12 Gold Master sürümünü yükleyen kullanıcıların ise bir daha yükseltme yapmalarına gerek olmayacak.

Zaten güncelleme dosyaları aynı sürümü işaret ettiği için final sürümüne yükseltme gibi bir durum söz konusu olmayacak. Beta sürecinin sonlandığının resmi göstergesi olan yeni sürüm, ek olarak birkaç duvar kağıdı içeriyor bunu da ekleyelim. Çok önemli bir değişiklik göze çarpmış değil. Son beta ile hemen hemen aynı sürüm sunulduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Karşılaştırma: iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here