iOS 12’nin lansmanı yapıldı ama henüz genel kullanıcıya sunulmadı. Genel kullanıcıya sunulması için Eylül 2018 tarihini beklemek gerekiyor. Geçtiğimiz hafta Apple developer (geliştiricileri) için bir iOS 12 sürümü yayınlandı: iOS 12 Beta 1.

iOS 12 Beta 1’i yükleyebilmeniz için Apple developer hesabına sahip olmanız gerekmekte. Bu yazımızda size Apple developer hesabına sahip olmadan da nasıl iOS 12 Beta 1 güncellemesini yükleyebileceğinizi göstereceğiz. Üstelik bu işlemi iOS cihazınızdan da yapmanız mümkün. Herhangi bir şekilde bilgisayar kullanmanıza gerek yok.  İstediğiniz iPhone, iPad veya iPod Touch’a bu konudaki yöntemi kullanarak iOS 12 yükleyebilirsiniz.

Önemli hatırlatma: Bu yöntem Apple tarafından onaylanmış resmi bir yöntem değildir. Cihazınıza ve içindeki verilere zarar verebilir. AppleUzmani.net olarak bu hatırlatmayı yapıyor ve tercihi size bırakıyoruz. Bu yöntem; Ünlü bir Apple youtuber’i tarafından gösterilmiştir. Video’daki yorumlara baktığımızda sorun olmadığını görüyoruz. Siz de uygulamadan önce konunun altına eklediğimiz video’yu izleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim esas konumuza;

Bilgisayarsız iOS 12 Beta 1 nasıl yüklenir?

iOS 12 Beta 1 yüklemek için, profil yüklemeniz yeterli. Öncelikle güvenilir bir iOS 12 Beta 1 developer profiline ihtiyacımız var.

1- Aşağıdaki linki tıklayarak safari ile açın:

 iOS 12 Beta 1 developer profili

2- Gelen ekranda “Slow download (free)” kısmına tıklayın.

3- Gelen uyarıyı kabul edin. (Allow)

 

4- Gelen ekranda sağ üst taraftaki  “kur- install” sekmesine tıklayın.

 

5- Parolanız sorulduğunda, parolanızı girin.

6- Size kullanım koşulları gönderilecek. Bu ekranda da sağ üst köşede bulunan “kur- install” sekmesine tıklayın.

 

7- Kur seçeneğine tıklayınca ekrana yeniden başlatma isteği gelecektir. Sis burada yeniden başlat’a tıklamalısınız.

 

8- Cihazınız yeniden başlayınca iOS 12 Beta profili cihazınıza yüklenmiş olacak. Bu adımda Ayarlar>genel>yazılım güncelleme kısmına gelin. Bu kısımda iOS 12’nin kurmaya hazır olduğunu göreceksiniz. “”Kur-install” butonuna bastığınızda iOS 12 cihazınıza kurulmaya başlanacaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Android’e Karşı Projesi, Apple Niçin Değişim?

 

İŞLEM TAMAM! Bu şekilde Apple developer hesabınızda olmadan ve bilgisayar kullanmaya gerek kalmadan iOS 12 Beta 1’i cihazınıza yüklemiş oldunuz.

Bu işlemlerin nasıl yapıldığına dair video aşağıdadır:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?