iOS 12 Beta Sisteminizi Güncelleyin Hatası

iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatası neden kaynaklanıyor? iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatasını çözmek mümkün mü?

0
527
iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatası

iOS 12 Beta süreci sona yaklaşmış durumda. Hemen hemen her beta sürecinde ne gibi özelliklerin geleceği konusunda bilgilendirmeler yapmıştık. Hafta başında yayınlanan iOS 12 Beta 11 sürümü de duyurduğumuz son beta sürümü olmuştu. Fakat iOS 12 Beta 11 sürümünden sonra farklı bir hata ortaya çıktı. Kullanıcıların oldukça canını sıkan hata, beta sürecinde bir sorun olabileceğinin işareti. Muhtemelen ufak bir hatadan kaynaklanan hatanın, tam olarak ne olduğundan ve nelere sonuç verdiğinden söz etmeye çalışacağız. iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatasının detaylarından söz edelim.

Yeni Bir iOS Güncellemesi Mevcut! iOS 12 Beta Sürümünü Güncelleyin Hatası

Son güncellemeden sonra kullanıcılar iPhone ya da iPad ekranlarında sık sık uyarı mesajı görmeye başladı. Uyarı mesajında, kullanıcıların beta sürümü için yükseltme yapması gerektiğinden söz ediliyor. İşin ilginç yanı iOS 12 Beta 11 sürümü, herkese açık sürümde 9 beta serisine denk geliyor ve son beta güncellemesi. Yani henüz yayınlanmış yeni bir beta sürümü olmamasına rağmen kullanıcılar yükseltme uyarısı alıyor.

iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatası

Özellikle 27-28 Ağustos tarihinden sonra kullanıcıların bu mesajı çok sık görmeye başladığı belirtiliyor. iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatası konusunda marka tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak geliştirici konumunda olan Guilherme Rambo, soruna neden olan kodları ortaya çıkardı. Paylaşılan kodlara baktığımız zaman, sorunun güncelleme tarihlerin işletim sistemine kodlanma durumundan kaynaklandığını görüyoruz.

Kısacası bir güncelleme olmamasına karşın, belirtilen süre geldiği zaman iOS kullanıcılarına bildirim gösteriliyor. Tabii ki bu sorun beta sürümünden kaynaklı bir hata. Beta hatasının giderilmesi için yapacak bir şey yok.

Apple Güncellemesini Beklemek Lazım

Yapacağınız tek işlem yeni beta sürümünü beklemek olacaktır. Hatanın kodlar içerisinde olduğunun görülmesi, kullanıcıların müdahale etmesi olanağını ortadan kaldırıyor.

İLGİLİ HABER:  Yeni Apple TV için İlk Özellik İddiaları Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?